اخبار سیاسی

عموم مردم باید از گزارشات تفریغ بودجه دیوان محاسبات مطلع باشند

معاون فنی و حسابرسی دیوان محاسبات، گفت: تا زمانی که نظام بودجه ریزی کشور مبتنی بر چانه زنی است مسائل رفع نمی گردد بلکه نظام بودجه کشور باید مبتنی برعملکرد باشد.

30 خرداد 1398

تسری ظرفیت 7.5 میلیارد دلاری صرفه جویی سوخت به خط آهن چابهار-سرخس

به گزارش خبرنگاران، سعید رسولی عضو هیئت مدیره شرکت راه آهن در گفت وگویی که دو هفته قبل با خبرنگاران درباره پرداخت مابه التفاوت میزان صرفه جویی در مصرف سوخت در پروژه های سرمایه گذاری ریلی و انتقال بار و مسافر از جاده به ریل داشت، گفت: بر اساس ماده 12 قانون...

28 خرداد 1398

فاز مطالعاتی تدوین نقشه راه فناوری بلاکچین انجام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، یکی از مأموریت های اصلی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات رصد و آینده پژوهشی و ارتقا دانش در حوزه فناوری های نوین است، فعالیت محوری زنجیره بلوکی از اواخر سال 1396 در قالب 4 پروژه در 4 پژوهشکده...

27 خرداد 1398

لندن از تقویت مواضع نظامی خود در قطب شمال اطلاع داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، گاوین ویلیامسون وزیر دفاع انگلیس در بازدید از پایگاه جدید تفنگداران نظامی این کشور در شمال نروژ گفت: خواه مهارت های ما در دمای زیر صفر افزایش یابد یا از متحدان دیرینه خود مانند نروژ مواردی را یاد بگیریم و یا با...

25 خرداد 1398

شبکه ملی تاثیری بر قیمت اینترنت داشت؟

پس از کاهش قیمت اینترنت در شبکه ملی اطلاعات و تفکیک اینترنت داخل از بین الملل، با اعلام آخرین تعرفه های اینترنتی، قیمت هر گیگابایت اینترنت ثابت به کمتر از 1000 تومان هم رسیده است.

18 خرداد 1398

سفرای جدید قزاقستان و کرواسی استوارنامه های خود را تقدیم ظریف کردند

سفرای جدید جمهوری قزاقستان و کرواسی رونوشت استوارنامه های خود را تقدیم وزیر امور خارجه کشورمان کردند.

14 خرداد 1398

سفر وزیر امور خارجه ژاپن به مسکو برای مذاکره درمورد معاهده صلح

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، یک منبع دیپلماتیک خاطرنشان کرد که تارو کانو وزیر امورخارجه ژاپن برای دیدار با سرگئی لاوروف همتای روس خود، به مسکو سفر نموده است.

4 خرداد 1398

استقبال بولسونارو از استقرار پایگاه نظامی آمریکا در خاک برزیل

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، ژایر بولسونارو رئیس جمهور جدید و راست گرای برزیل روز پنج شنبه در یک مصاحبه تلویزیونی اظهار داشت که پذیرای هرگونه بحث و مصاحبه در مورد امکان استقرار یک پایگاه نظامی آمریکا در خاک برزیل است.

28 اردیبهشت 1398

تنگستان با کمبودها و مسائل زیادی دست و پنجه نرم می نماید

به گزارش خبرنگاران، عبدالحسن رفیعی پور عصر جمعه در آیین رونمایی از پروژه توسعه گردشگری در روستای بندر عامری ضمن تشکر از حضور وزیر کشور به شهرستان تنگستان گفت: شهرستان تنگستان جلوه استقامت و دلیری ملت ایران است.

25 اردیبهشت 1398

همکاری دولت و بخش خصوصی برای حل مسائل اقتصادی لازم است

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز پنج شنبه در دیدار با اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز با تاکید بر اینکه با هیچ کس تعارف نداریم، گفت: باید مدیران و مسئولان در کنار بخش خصوصی فعال باشند و برای حل مسائل اقتصادی،...

24 اردیبهشت 1398

قابلیت اختصاصی اینستاگرام برای اینفلوئنسرها ، از افزایش امنیت حساب کاربری تا گزارش تعداد دنبال کنندگان

گزارشها حکایت از آن دارند که اینستاگرام به زودی یک قابلیت جدید را برای اینفلوئنسرها آزمون می نماید. این ویژگی شامل اقدامات امنیتی و البته برخی تغییرات دسترسی خواهد بود.

17 اردیبهشت 1398

بازار مس بی خیال سیاست شد

روند رشد قیمت مس در روزهای اخیر نشان می دهد این فلز صنعتی نگرانی ها پیرامون جنگ تجاری غولهای اقتصادی دنیا را نادیده گرفته و در عوض، از عوامل عرضه و تقاضا متاثر شده است.

25 فروردین 1398

نگاهی به دشمنی بزرگ بوکاجونیورز و ریورپلاته به بهانه رویارویی در فینال لیبرتادورس؛ وقتی مرگ با خون شسته می گردد!

بارانی که منجر به لغو بازی شنبه شب دشمنان بزرگ دنیای فوتبال شد، تنها حدود 24 ساعت توانایی توقف جنگ بزرگ و بی مثال بزرگترین تیم های آرژانتین را داشت.

9 فروردین 1398