مقالات گردشگری

اجرای اقدامات پیشگیرانه در اماکن فرهنگی و تاسیسات گردشگری سیستان و بلوچستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از اجرای اقدامات پیشگیرانه در اماکن فرهنگی و تاسیسات گردشگری سیستان و بلوچستان اطلاع داد.

9 اسفند 1398

سرنوشت پروازهای لوفت هانزا به تهران

شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان پس از آنکه امروز پروازهای روزانه خود از فرانکفورت به تهران را به حالت تعلیق درآورده بود، گفت: پروازها از فرانکفورت به تهران از فردا پنجشنبه 9 ژانویه (19 دی) از سر گرفته خواهد شد.

9 اسفند 1398

شناسایی هویت جانباختگان سقوط هواپیما چند روز طول می کشد؟

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور گفت که فرآیند شناسایی هویت جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی حدود سه روز تا یک هفته به طول خواهد انجامید.

8 اسفند 1398

بازدیدهای گروهی از موزه ها، مراکز گردشگری و سایت های تاریخی ملی و جهانی به دلیل کرونا لغو شد، مونسان: به کارکنان موزه ها و مراکز گردشگری ماسک و مواد ضدعفونی کننده تحویل دهید

خبرنگاران: علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از معاون میراث فرهنگی و معاون گردشگری خواست به دلیل انتشار کرونا، بازدیدهای گروهی از موزه ها، مراکز گردشگری دولتی و خصوصی و سایت های میراث فرهنگی و جهانی کشور با هدف جلوگیری از شیوع...

8 اسفند 1398

پیست اسکی دیزین ، زمستون باشه و ما نریم؟

پیست اسکی دیزین بین پیست های اطراف تهران از صندلی ویژه ای برخوردار است. اگرچه دهه 40 تاسیس شده است اما هنوز هم مورد تایید فدراسیون دنیای اسکی در سراسر دنیا است.

7 اسفند 1398

چین زخم کهنه ایالات متحده؛ پمپئو نگران خانه یا دلواپس همسایه

منطقه ای که محل تلاقی راهبردی افغانستان، چین، ایران و روسیه است، قطعاً بی اهمیت نیست اما به نظر می رسد دلواپسی اصلی پمپئو پیشرفت قدرت چین است.

6 اسفند 1398

پژوهشگران برتر جهاد دانشگاهی تجلیل شدند

خبرنگاران/اصفهان در همایش گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری، از پژوهشگران برتر و حامیان پژوهش جهاد دانشگاهی واحدهای اصفهان و صنعتی اصفهان تجلیل شد.

4 اسفند 1398

صدور موافقت اصولی برای بیش از 100 طرح سرمایه گذاری گردشگری در کرمانشاه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، از صدور بیش از 100 موافقت اصولی برای طرح های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری این استان از ابتدای امسال اطلاع داد.

4 اسفند 1398

غیاثی: تفتیان در غیاب بعضی مدعیان، قهرمان آسیا شد، او با مربی خارجی سیر نزولی داشته است

سخنگوی سازمان تیم های ملی فدراسیون دوومیدانی از رفتارهای اخیر دونده سرعت کشورمان انتقاد کرد.

2 اسفند 1398

ظریف: در بهترین سطح روابط با مسکو هستیم، روسیه به دنبال صلح در منطقه است

دکتر ظریف در این ملاقات با اشاره به روابط خوب و راهبردی دو کشور گفت: در این شرایط حساس روابط ایران و روسیه در بهترین سطح خود واقع شده است و اراده ایران بر توسعه و تعمیق این روابط است.

30 بهمن 1398

پیش بینی 50 میلیون نفر سفر در نوروز 92

خبرنگاران: معاون حمل ونقل سازمان راهداری با اشاره به آمار پیش فروش نوروزی بلیت اتوبوس گفت: پیش بینی می کنیم میزان مسافرت ها به وسیله ناوگان حمل ونقل عمومی در مقایسه با نوروز 91 حدود 20 درصد افزایش یابد.

28 بهمن 1398

معرفی جاذبه های گردشگری نجف آباد Najafabad

نَجَف آباد چهارمین شهر پرجمعیت استان اصفهان است که در مرکز ایران است، این شهر برای شکوفه های بادام، قالی دست باف و عسل و انار شهره است و شیرینی محلی معروف آن اِگِردَک می باشد، و به نام شهر علم و ایثار شناخته شده است. نجف آباد دارای دو بخش مرکزی و مهردشت...

27 بهمن 1398

اتحادیه اروپا و تصمیمی دور از انتظار برای گردشگران آمریکایی

مسئولان اتحادیه اروپا برنامه 15 ساله چشم پوشی از اخذ ویزا را مجددا مورد آنالیز قرار داد، که براساس آن آمریکایی ها از سال 2001 می توانستند به مدت حداکثر 90 روز بدون اخذ ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا سفر نمایند.وزارت امور خارجه آمریکا از احتمال لغو برنامه...

26 بهمن 1398

ماه در آغوش دماوند؛ نمایی خیره کننده از طلوع ماه کامل بر فراز قله دماوند

خورشید آرام آرام غروب می کند و مناطق پایین دست در تاریکی فرو رفته اند. دماوند سربلند اما بالاتر از هر کس و هر چیز در ایران نظاره گر آخرین پرتوهای خورشید است. هنرنمایی زمین و آسمان اما زمانی به اوج می رسد که قرص ماه کامل بر فراز قله دماوند طلوع می کند و جلوه...

24 بهمن 1398

پاداش تیمی و فردی بازیکنان رئال مادرید بابت فتح سوپرجام اسپانیا

یک رسانه اسپانیایی از رقمی که باشگاه رئال مادرید و هر یک از بازیکنان این تیم بابت قهرمانی در سوپرجام اسپانیا کسب کردند، پرده برداشت.

24 بهمن 1398

هفتمین قطار گردشگری ایران به یزد رسید

هفتمین قطار گردشگری با حضور 75 نفر از گردشگران خارجی وارد استان یزد شد.

24 بهمن 1398

طرح واشنگتن برای اعزام ناوهای جنگی بیشتر به دریای جنوبی چین

در حالی که اعزام ناوشکن یو اس اس لاسن به مناطق مورد مناقشه دریای جنوبی چین با واکنش شدید پکن روبرو شده است، واشنگتن میخواهد ناوهای جنگی بیشتری را به این منطقه اعزام کند.

22 بهمن 1398

لزوم بهره مندی مردم چادگان از اقتصاد گردشگری دهکده فرهنگی و تفریحی زاینده رود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در ملاقات با مدیرعامل سازمان عمران زاینده رود و جمعی از هنرمندان و فعالان گردشگری شهرستان چادگان بر لزوم بهره مندی مردم چادگان از مواهب گردشگری دهکده تفریحی زاینده رود تاکید نمود.

20 بهمن 1398

خرید ایرباس توسط امارات و ایجاد 41 هزار شغل تخصصی پردرآمد برای اروپا

با وجود سهم بسیار بالای کشورهای اروپایی از درآمد صنعت گردشگری جهانی، کشورهای صنعتی این منطقه بالاترین سهم را از درآمدهای غیرمستقیم این صنعت نیز دارند. طبق گزارش شرکت کارخانجات وصنایع هوایی ایرباس، سفارشات خرید ایرباس توسط امارات، به تنهایی سبب ایجاد...

20 بهمن 1398

نرخ سفرهای خارجی نوروزی

همان طور که می د انید تورهای مسافرتی د اخلی و خارجی رتبه و قیمت های متفاوتی د ارد که این تفاوت شامل اعتبار ایرلاین، کلاس پروازی، نوع هتل و نوع خد ماتی می گردد که تور د ر طول سفر به شما ارائه می د هد .

20 بهمن 1398
تعداد: (148)