شورای شهر: آتش سوزی بوستان چیتگر تهران عمدی بود

به گزارش گفتمان برتر، زهرا صدراعظم نوری روز سه شنبه در دویست و هفدهمین جلسه شورا، این مطلب را مطرح نمود و گفت: در انتهای شمال غربی بوستان چیتگر به دلیل اموال پلی اتیلن که وجود دارد آتش سوزی رخ داد که این آتش سوزی عمدی بود.

شورای شهر: آتش سوزی بوستان چیتگر تهران عمدی بود

به گزارش ایرنا، وی از معاونت خدمات شهری و مدیریت منطقه درخواست کرد با توجه به شرایط گرمای هوا و مسائل سیاسی - اجتماعی نظارت کافی بر شهر ها انجام گردد تا چنین اتفاقاتی شهر را دچار مشکل و آسیب نکند.

نوری در ادامه با اشاره به تذکر یک عضو شورا مبنی بر بسته بودن چیتگر، گفت: کارشناسان خود را به صورت ناشناس به این پارک فرستادم و بعد از مصاحبه با مردم با مسئولان شهرداری منطقه نیز مصاحبه هایی انجام دادند و در حال حاضر امکان بهره برداری شهروندان از این بوستان جنگلی وجود دارد.

وی ادامه داد: به عنوان رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر باید اطلاعات دقیقی برای قضاوت درست بدست می آوردم و متوجه شدم در حال حاضر فعالیت در این بوستان انجام و مردم در آن تفریح می نمایند.

نوری با اشاره به تصویب ستاد مقابله با کرونا برای بسته شدن بوستان ها گفت: در این فاصله شهرداری این منطقه اقدام به انجام عملیات کاشت و بازپیرایی 40 هزار اصله درخت و احداث باغ با 2 هزار اصله درخت میوه در بوستان چیتگر کردند؛ همچنین در این مدت نسبت به عملیات بِه زراعی اعم از شخم زدن و حذف علف های هرز و دفع آفات نباتی اقدام نموده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه عدم تردد خودرو ها در این بوستان باعث کاهش آلودگی صوتی و محیطی و توقف تخریب فضای سبز شده است، تاکید نمود: این بوستان پذیرای شهروندان بدون خودرو است و پیست ها و جهت های دوچرخه سواری نیز در حال ارائه خدمات هستند و قرار است 12 خودرو برقی نیز در ورودی های بوستان برای خدمات رسانی استقرار پیدا نمایند.

وی ادامه داد: تهیه طرح جامع بوستان چیتگر بدون خودرو نیز در آینده ای نزدیک در حال تصویب است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 966

به "شورای شهر: آتش سوزی بوستان چیتگر تهران عمدی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای شهر: آتش سوزی بوستان چیتگر تهران عمدی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید