شهرداری درگیرترین دستگاه در مبارزه با کرونا، تشکر حناچی از پاکبان ها و پرسنل مراکز دفن زباله

به گزارش گفتمان برتر، شهردار تهران با اشاره به اقدامات کرونایی شهرداری تهران گفت: علاوه بر پزشکان و کادر درمان، تمامی کسانی که در تعطیلات نوروز فعالیت کردند و معمولا از آن ها نامی برده نمی شد؛ چهره مردم ایران هستند و من چهره مردم ایران را بچه هایی که در بخش های عفونی و مرکز دفن زباله های عفونی کار می نمایند، می دانم.

شهرداری درگیرترین دستگاه در مبارزه با کرونا، تشکر حناچی از پاکبان ها و پرسنل مراکز دفن زباله

به گزارش خبرنگاران، پیروز حناچی اضافه کرد: وظیفه همه ماست که کاری که از دستمان بر می آید در شرایط شیوع کرونا که هم سختی فشار تحریم های ظالمانه بر رویمان است و هم شرایط مالی مناسب نیست، انجام دهیم.

وی ادامه داد: شرایط سخت بود و با آمدن کرونا سخت تر هم شد؛ ما از دوم اسفند درگیر کرونا شدیم و بعد از وزارت بهداشت، شهرداری به علت تنوع ماموریت ها و وسعت و فضایی که در خدمات شهری وجود دارد، درگیرترین دستگاه در کرونا به شمار می آید.

شهردار تهران که در یک برنامه تلوزیونی سخن می گفت، درباره درگیری شهرداری تهران با بیماری کرونا گفت: تقریبا تمام حوزه های شهری نظیر بهشت زهرا(س) ، آتش نشانی، تاکسیرانی و.... درگیر کرونا شدند و آمار نسبتا بالای مبتلا در بخش اداری شهرداری، به علت روبروه مستقیم با مردم وجود داشت که به سرعت کنترل شد.

حناچی نصریح کرد: یکی از مواردی که با آن روبرو شدیم افزایش حجم چند برابری زباله های عفونی بود که تا پیش از کرونا با حجم متعادلی از آن روبرو بودیم و یا اصلا روبرو نبودیم.

به گفته شهردار تهران، شهرداری اولین دستگاهی بوده است که پیشنهاد اجباری شدن ماسک در حمل و نقل عمومی را در ستاد ملی کرونا داد و شرایط ارائه ماسک را در تمام ایستگاه های مترو فراهم نموده است.

وی اضافه کرد: نمی گویم در ایستگاه های مترو ماسک با قیمتی ارزان اما با قیمتی قابل قبول ارائه می شود و در ستاد ملی کرونا هم مطرح کردیم با توجه به اینکه ما این امکان را نداریم که از روش های دیگر استفاده کنیم؛ برای رعایت فاصله گذای اجتماعی در حمل و نقل عمومی اگر مسافران ثابت باشند، باید همین ظرفیت سه برابر شود.

شهردار تهران ادامه داد: وزیر بهداشت نیز از این پیشنهاد استقبال کردند و زدن ماسک در حمل و نقل عمومی اجباری شد؛ چراکه تاثیرات زیادی در کنترل کرونا دارد.

حناچی درباره سه شنبه های بدون خودرو در زمان شیوع کرونا گفت: در این شرایط سه شنبه های بدون خودرو لغو نشده است و کار سختی نیست چراکه تجربیات جهان نشان می دهد یکی از راه های رعایت فاصله گذاری اجتماعی در حمل و نقل، استفاده از دوچرخه است و WHO نیز اخیرا بسیار به استفاده از دوچرخه توصیه نموده است.

به گفته حناچی، در بسیاری از کشورها استفاده از دوچرخه در شرایط شیوع کرونا 4 تا 5 برابر افزایش داشته است و این آمار در کشور ما نیز افزایش پیدا نموده است و در تهران نیز در روزهای اول شیوع بیماری استفاده از دوچرخه افزایش داشت.

وی درباره استفاده از دوچرخه برای حمل و نقل گفت: ابتدا باید تقاضا برای استفاده از دوچرخه وجود داشته باشد ولی در این مسئله صرفا نباید نگاه حمل و نقل به دوچرخه داشت بلکه می توان از دید سلامتی به آن نگاه کنیم که نگاهی موثر است.

شهردار تهران با بیان اینکه زندگی شهری عوارضی دارد و کم تحرکی و افزایش وزن و... از عوارض آن هستند، اظهار کرد: دوچرخه وسیله کم عارضه و پر بازده ای است و البته تهران شیب دارد و ما نمی گوییم برای تمام نیازهای روزانه از دوچرخه استفاده کنیم چرا که دوچرخه برای مسیرهای پنج تا هفت کیلومتر مناسب است؛ یعنی در شرایط عادی، از درب منزل تا اولین ایستگاه مترو و پس از آن هم وصل شدن به مترو و اتوبوس.

به گفته شهردار تهران، استفاده از دوچرخه در کشور ما شاید خلاف عرف عمومی بوده است، درحالی که در جهان استفاده از آن بسیار موثر است. همانگونه که در کشورهای هلند و آمستردام تعداد دوچرخه از تعداد افراد شهر بیشتر است و در بعضی از کشورها حدود پنج درصد از حمل و نقل عمومی را به استفاده از دوچرخه اختصاص داده اند.

هدف از برگزاری پنجاه امین سالگرد تاسیس بهشت زهرا(س)، تقدیر همکاران بود

فضای مجازی بی رحمانه نقد می نماید

وی در پاسخ به پرسشی درباره پخش شدن تصاویری تحت عنوان جشن تولد بهشت زهرا اظهار کرد: جشن تولد نبود بلکه در سال 1349 بنیان بهشت زهرا(س) گذاشته شد و قبل از کرونا قرار بود برنامه ای برای بزرگداشت تمام کسانی که در این خیر سهیم بوده اند، برگزار شود.

حناچی ادامه داد: قرار نبود من در مراسم حضور داشته باشم و همکاران این برنامه را ترتیب دادند و آن عکس یک صدم فعالیت هایی بود که در آن روز انجام شد.

به گفته وی، فضای مجازی بی رحمانه نقد می نماید و این نقد هم بر اساس اولین پیغامی است که منتشر می شود درحالی که لزوما اولین پیغام ، پیغام درستی نیست.

وی اضافه کرد: این برنامه بر اساس پنجاه امین سالگرد تاسیس بهشت زهرا(س) بود و جشن تولدی در کار نبود البته خیلی از نقدها وارد است چرا که بزرگداشت لزوما با کیک برگزار نمی شود و هدف از برنامه تقدیر همکاران در بهشت زهرا بود که در شرایط کنونی دو برابر حالت عادی کار می نمایند و محیط کارشان قرنطینه ای است که باید حضور داشته باشند و زحماتشان را باید پاسداری کنیم.

شهردار تهران درباره فوت بهنام اتابکی گفت: من و مهندس اتابکی از سال های 63 باهم در دانشگاه و در زمان جنگ رفاقت داشتیم؛انسانی زحمت کش و محکم در اعتقادات بودند و مردم تهران اگر روی پل طبیعت و کنار پارک آب و آتش و بوستان حضرت ابراهیم قدم برمی دارند باید بدانند که اینها یادگار زحمات ایشان و همکارانشان است.

وی درباره دورکاری بخش های شهرداری در زمان شیوع کرونا گفت: در بخش های اداری دور کاری داشتیم و با 50 درصد نیرو و یک سوم ظرفیت کار می کردند ولی بخش های خدماتی دورکاری نداشتند و حاضر بودند.

به گفته شهردار تهران، اوج سرویس و خدمات شهرداری را در 13 فروردین شاهد بودیم که روز نادری در تاریخ معاصر ایران بود.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: علاوه بر پزشکان و کادر درمان، تمامی کسانی که در تعطیلات نوروز فعایت کردند و معمولا از آن ها نامی برده نمی شد؛ چهره مردم ایران هستند.

وی ادامه داد: معمولا در این ایام نامی از پاکبان ها، افرادی که در بخش های عفونی کار می نمایند و بچه های آراد کوه برده نشده است؛ من چهره مردم ایران را بچه هایی که در بخش های عفونی و مرکز دفن زباله های عفونی کار می نمایند، می دانم.

وی در سرانجام ظهار کرد: شرایط کرونایی باعث شد قدردان نعمت هایی که خداوند به ما داده است باشیم و قدر در کنار خانواده بودن، به آغوش کشیدن عزیزان، نفس کشیدن راحت بدون ماسک و سلامتی را بدانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1058

به "شهرداری درگیرترین دستگاه در مبارزه با کرونا، تشکر حناچی از پاکبان ها و پرسنل مراکز دفن زباله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرداری درگیرترین دستگاه در مبارزه با کرونا، تشکر حناچی از پاکبان ها و پرسنل مراکز دفن زباله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید