برای بیماران کرونایی بلیت هواپیما و قطار صادر نمی شود

به گزارش گفتمان برتر، تهران (پانا) - معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت که هم اکنون برای هیچ کدام از بیماران کرونایی بلیت هواپیما و قطار صادر نمی شود.

برای بیماران کرونایی بلیت هواپیما و قطار صادر نمی شود

از پروفایل ما وبلاگ حامد دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در گفت وگو با شبکه یک با بیان اینکه به طور معمول و طبق واکاوی های صورت گرفته بانوان در پایبندی به قوانین راهنمایی و رانندگی منظم تر هستند، گفت: در حوزه حمل و نقل و رانندگی موضوعات زیادی از جمله مهارت، آموزش، مقید بودن و پایبندی به مقررات مطرح است که طبق بررسی های صورت گرفته بانوان در رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی منظم تر هستند.

بانوان در رانندگی منظم تر هستند

او ادامه داد: در حوزه مهارت های فردی هر فردی که آموزش بیشتر و رانندگی های بیشتری را انجام دهد و تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشد، ماهر تر است. البته طبق بررسی های صورت گرفته، هر فردی که به قوانین و مقررات پایبند تر باشد در حوزه تصادفات هم کمتر دچار مشکل می شود.

معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه در شهر تهران در صورتی که رانندگان ما بین خطوط رانندگی کنند شاهد کاهش 6 تا 7 درصدی بار ترافیکی خواهیم بود.

آدم نژاد اظهار کرد: باید بتوانیم قوانین و مقررات و همچنین فاصله ایمن را حفظ کنیم که همین امر نقش موثرتری در کاهش بار تصادفات و همچنین ترافیک دارد و هر چقدر این فاصله بیشتر باشد خروجی رانندگی هم بهتر و ایمن تر می شود.

معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی توضیح داد: در 20 سال گذشته در حوزه رانندگی جاده ای و شهری و حومه شهری شاهد کشته شدن 28 هزار نفر بوده ایم که با انجام اقداماتی از جمله رعایت مقررات، ایمنی خودرو، کنترل و نظارت مستمر و همچنین بهبود زیرساخت های جاده ای هم اکنون میزان کشته ها را به 17 هزار نفر رسانده ایم.

او اظهار کرد: همواره اعلام می شود که اگر تعداد آزادراه ها بیشتر شود شاهد کاهش ترافیک و تصادفات خواهیم بود، اما بررسی ها نشان می دهند که با افزایش آزادراه ها شدت تصادفات و کشته ها به دلیل آنکه سرعت رانندگی افزایش می یابد، میزان کشته ها بیشتر می شود.

آدم نژاد با بیان اینکه آموزش، تغییر در نحوه گواهینامه و سیستم های هوشمند نقش موثری در کاهش تصادفات دارد، گفت: امسال فرایند کاهشی در کشته های جاده ای داشتیم و به ویژه در اوایل سال میزان کشته ها کمتر شده بود که این ناشی از تردد های بین شهری و همچنین ایمنی در حوزه رانندگی در حوزه شهری و برون شهری بود.

معاون وزیر راه وشهرسازی اضافه کرد: اقداماتی که اخیراً با همکاری مرکز امور بانوان وزارت راه و شهرسازی صورت گرفت، راه اندازی پویش زنان در رانندگی و همچنین کمپین ارائه آموزش رانندگی بود.

او با بیان اینکه من این صحبتی که اعلام شده که ایرانیان در رانندگی عصبی تر هستند را به هیچ عنوان نه مطالعه کردم و نه در جایی شنیده ام و البته به عقیده من ایرانی ها فوق العاده انسان های منظم و مقید به رعایت قوانین و مقررات هستند، گفت: در اوایل کرونا در حوزه کمبود ماسک و مواد ضدعفونی کننده پویش و همکاری ایرانیان را مشاهده کردیم که این خود نشان دهنده صحت صحبت های من است.

آدم نژاد توضیح داد: رفتار روحی، روانی و آرامش داشتن نقش بسیار موثری در حوزه رانندگی دارد و این عوامل بسیار تاثیرگذار در حوزه رانندگی است.

معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی اضافه کرد: عامل انسانی، جاده و خودرو و همچنین عوامل امداد و نجات در رانندگی بسیار موثر است و یکی از اصلی ترین عوامل در حوزه تصادفات عامل انسانی است.

معاون وزیر راه وشهرسازی اضافه کرد: در حوزه جاده ای در 7 ماه گذشته حدود 27 درصد کاهش تردد نسبت به سال گذشته داشته ایم و البته در دو روز گذشته هم شاهد افزایش 8 درصدی تردد ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم.

او با بیان اینکه در حوزه حمل ونقل و با توجه به محدودیت های کرونایی اقدامات بسیار زیادی در این حوزه صورت گرفته است گفت: یک هزار و 544 پایانه از جمله پایانه های مسافری، فرودگاه ها، پایانه های مرزی و بنادر ضدعفونی شده و فاصله گذاری اجتماعی به صورت کامل رعایت شده است.

آدم نژاد ادامه داد: در اوایل کرونا در حوزه راه آهن فاصله گذاری اجتماعی رعایت شده بود و در مدت اخیر هم با دستور وزارت بهداشت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ظرفیت 60 درصدی هم در حوزه هوایی رعایت می شود.

او بیان نمود: هیچ کشوری فاصله 60 درصدی رعایت نشده بود، اما به علت شیوع بیماری کرونا و آنفولانزا اعلام شد که این 60 درصد باید رعایت شود.

معاون وزیر راه وشهرسازی اضافه کرد: در اوایل سال مسائل بسیار زیادی در حوزه استفاده از مواد ضدعفونی و بهداشتی داشتیم که بیش از 10 هزار تن بار یک طرفه از طریق حمل و نقل هوایی وارد کشور شد که البته برخی از این مسائل به دلیل تحریم ها بود که خوشبختانه با همکاری حوزه حمل و نقل هوایی توانستیم این بار ها را وارد کشور کنیم.

او ادامه داد: استعلام بیماران تست مثبت کرونا هم از هفته گذشته با همکاری وزارت ارتباطات آغاز شده و از امروز به هیچ عنوان فردی که تست کرونای او در حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی مثبت باشد صدور بلیط برایش صورت نمی گیرد و از روز دوشنبه هم این طرح در حوزه حمل و نقل جاده ای اجرا خواهد شد.

آدم نژاد همچنین درباره افزایش 10 درصدی قیمت بلیت هواپیما هم گفت: در حوزه حمل و نقل هوایی سازمان هواپیمایی تلاش بسیار جدی کرده تا با کمترین افزایش قیمتی در حوزه هوایی، بلیت صادر کند چرا که هم اکنون در ایران هر نفر صندلی حدود 40 دلار تمام می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1255

به "برای بیماران کرونایی بلیت هواپیما و قطار صادر نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای بیماران کرونایی بلیت هواپیما و قطار صادر نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید