سنای آمریکا بی توجه به هشدار های ترکیه، قطعنامه نسل کشی ارامنه را تصویب کرد

به گزارش گفتمان برتر، سنای آمریکا بدون توجه به هشدار های شدید مقام های ترکیه ای، قطعنامه ای را تصویب نموده است که نسل کشی ارامنه در دوران عثمانی را به رسمیت می شناسد.

سنای آمریکا بی توجه به هشدار های ترکیه، قطعنامه نسل کشی ارامنه را تصویب کرد

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سنای آمریکا روز پنج شنبه قطعنامه ای را تصویب کرد که می تواند به افزایش بیش از پیش تنش در روابط این کشور با ترکیه منجر گردد.

به نوشته پایگاه هیل، این قطعنامه که نسل کشی ارامنه در دوران امپراطوری عثمانی را به رسمیت می شناسد، به اتفاق آرا در سنا به تصویب رسیده است.

باب منندز که یکی از ارائه دهندگان این قطعنامه بود، در واکنش به تصویب آن، نوشته است که این طرح به رسمیت شناسی و یادآوری نسل کشی ارامنه است.

کاخ سفید پیش از این با تصویب این قطعنامه مخالفت نموده و استدلال نموده بود که چنین مصوبه ای می تواند به فرایند مصاحبه ها میان واشنگتن و آنکار آسیب بزند.

دولت ترکیه هم هشدار داده بود که این قطعنامه به روابط با آمریکا آسیب طولانی مدت وارد می نماید.

این قطعنامه تنها چند روز پس از آن تصویب می گردد که کمیته روابط خارجی سنا هم طرح تحریم های ترکیه را به بهانه خرید سامانه اس-400 از روسیه، تصویب کرد.

روابط آمریکا و ترکیه در ماه های گذشته به واسطه مجموعه متعددی از اختلافات به شدت پرتنش شده و حتی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تهدید نموده است که ممکن است اقتصاد ترکیه را نابود کند. آمریکا همچنین ترکیه را از برنامه فراوری مشترک جنگنده اف-35 کنار گذاشته و جنگنده های فروخته شده به این کشور را هم تحویل نداده است. در روز های گذشته بعضی رسانه ها گزارش داده اند که آنکارا اخراج نیرو های آمریکایی از پایگاه نظامی اینجرلیک را آنالیز می نماید.

قطعنامه به رسمیت شناسی نسل کشی ارامنه پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا هم تصویب شده بود. ترکیه در واکنش به آن اقدام، سفیر آمریکا را احضار و مراتب اعتراض شدید خود را اعلام نموده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 524

به "سنای آمریکا بی توجه به هشدار های ترکیه، قطعنامه نسل کشی ارامنه را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای آمریکا بی توجه به هشدار های ترکیه، قطعنامه نسل کشی ارامنه را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید