دیدارهای جداگانه کاظم جلالی با معاونان وزیر خارجه روسیه

به گزارش گفتمان برتر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در دیدارهای جداگانه با معاونان وزیر خارجه روسیه درباره اوضاع منطقه غرب آسیا و همچنین تحولات افغانستان و حوزه قفقاز به گفت وگو پرداخت.

دیدارهای جداگانه کاظم جلالی با معاونان وزیر خارجه روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه امروز (چهارشنبه) هشتم اردیبهشت با سرگئی ورشنین معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی از جمله سوریه، کمیته قانون اساسی، فرایند آستانه، انتخابات ریاست جمهوری در سوریه، اوضاع یمن و ابتکارهای ایران و روسیه برای تامین امنیت جمعی در خلیج فارس مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

طرفین همچنین بر ضرورت تداوم رایزنی ها و همکاری های بین دو کشور در زمینه مسائل منطقه ای مورد بحث در شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمله سوریه، یمن، لیبی، و حقوق بشر و ... تاکید و نسبت به استمرار تماس ها و دیدارهای خود در این خصوص ابراز تمایل کردند.

گفتگو جلالی با رودنکو در خصوص مسائل آسیای مرکزی و قفقاز

به گزارش فارس، کاظم جلالی همچنین امروز (چهارشنبه) با آندری رودنکو معاون وزیر امور خارجه روسیه در امور آسیای مرکزی و قفقاز دیدار کرد.

در این دیدار طرفین در خصوص روابط دوجانبه، اوضاع افغانستان، تحولات منطقه آسیای مرکزی و قفقاز از جمله قره باغ، بلاروس و اوکراین به گفت وگو پرداختند.

طرفین همچنین بر ضرورت رایزنی و تعامل بین دو کشور در خصوص مسائل آسیای مرکزی و قفقاز و لزوم همکاری جمهوری اسلامی ایران و فدارسیون روسیه در زمینه مقابله با تهدیدات موجود برای این حوزه از جمله خطر گسترش تروریسم و نفوذ آمریکا در منطقه تاکید کردند.

در انتها این دیدار، جلالی و رودنگو تمایل خود را نسبت به تداوم تماس ها و دیدارها در خصوص مسائل منطقه اعلام کردند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1543

به "دیدارهای جداگانه کاظم جلالی با معاونان وزیر خارجه روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدارهای جداگانه کاظم جلالی با معاونان وزیر خارجه روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید