خبرنگاران شکار دو زرافه نادر سفید در کنیا

به گزارش گفتمان برتر، تهران-خبرنگاران- مقامات کنیا از شکار یک زرافه سفید مادر و بچه 7 ماهه اش به دست شکارچیان غیرقانونی خبر دادند. جمعیت این گونه نادر به تنها دو زرافه سفید در کل جهان کاهش یافت.

خبرنگاران شکار دو زرافه نادر سفید در کنیا

به گزارش نیویوزک تایمز، محمد احمد نور مدیر منطقه حفاظت شده ایشاقبینی هیرولا (Ishaqbini Hirola) واقع در شمال شرق کنیا که محل نگهداری از این گونه نادر از زرافه ها بود، با اعلام این خبر گفت که جنگلبانان مرگ این دو زرافه را تایید کرده و عکس هایی از بقایای اسکلت آن ها موجود است.

طرفداران حفاظت از منابع طبیعی از روی شرایط لاشه ها تخمین می زنند که این زرافه ها چهار ماه پیش کشته شده اند.

زرافه سفید ماده و بچه اش اولین بار در سال 2017 توسط یک فرد روستایی که مشغول چراندن حیوانات خود در نزدیکی پناهگاه ایشاقبینی بود، مشاهده شدند. این زرافه کودک رنگ پریده ای را به همراه داشت که گویی با افزایش سن رنگدانه های پوستش تغییر کرده بود.

سال گذشته، زرافه مادر کودک دیگری را به دنیا آورد و به این ترتیب تعداد زرافه های سفید موجود در این منطقه حفاظت شده به سه مورد رسید.

این زرافه ها به زالی یا آلبینیسم مبتلا نبودند اما علائم یک بیماری ژنتیکی متفاوت موسوم به لیوسیسم را داشتند که حیوانات مبتلا به آن بخشی از رنگدانه های خود را از دست می دهند.

در مورد حیوانات مبتلا به زالی، ملانین در کل بدن تولید نمی شود. اما حیوانات مبتلا به لیوسیسم ممکن است رنگدانه های تیره تری در بافت نرم خود داشته باشند و چشمان آنان نیز رنگ طبیعی خود را حفظ می کند. این در حالی است که چشم حیوانات مبتلا به زالی معمولاً قرمز است.

شکار این زرافه های نادر تهدیدات پیش روی حیوانات را از جمله شکار شدن و از دست دادن زیستگاه طبیعی در نتیجه توسعه زیرساخت ها و پاکسازی زمین برای کشاورزی و تهیه هیزم، برجسته می کند.

سرویس حیات وحش کنیا تحقیقات حول شکار و قتل این زرافه های نادر را آغاز کرده است.

علاوه بر کنیا، در سال 2016 یک زرافه سفید دیگر نیز در پارک ملی تارنگیر واقع در کشور تانزانیا مشاهده شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 800

به "خبرنگاران شکار دو زرافه نادر سفید در کنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شکار دو زرافه نادر سفید در کنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید