آنالیز صادرات کوییک سایپا به آفریقا ، خودرو راست فرمان می گردد

به گزارش گفتمان برتر، سایپا اعلام نموده است که صادرات کوییک سایپا به آفریقا در حال مذاکره و آنالیز است و یک استارتاپ برای بازار آفریقای جنوبی چند دستگاه خودرو کوییک را راست فرمان نموده است که با سایپا ارتباطی ندارد.

آنالیز صادرات کوییک سایپا به آفریقا ، خودرو راست فرمان می گردد

با تور افریقای جنوبی یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

خبرنگاران - سرپرست معاونت صادرات گروه سایپا می گوید که این گروه خودروسازی هنوز هیچ خودروی فرمان راستی به آفریقا صادر ننموده است.

اما یک شرکت در آفریقای جنوبی که مذاکراتی برای صادرات محصولات سایپا با آن اجرا شده در حال آنالیز و مناسب سازی خودرو کوییک برای عرضه در بازار آفریقای جنوبی است.

علی کریمی، درباره فیلم و عکسی که در فضای مجازی منتشر شده و در آن گروه سایپا مورد هجمه قرار گرفته است، شرح داد: اخیرا فیلم و عکس هایی از یک خودرو کوییک در بعضی سایت ها و فضای مجازی منتشر شده که فرمان آن سمت راست اما دکمه های کنترل آینه و بالابر شیشه ها، سمت چپ است.

در این خصوص ابتدا باید تاکید کنم که سایپا هیچ خودروی فرمان راستی به کشورهای آفریقایی صادر ننموده و انتشار تغییرات کارگاهی توسط شرکت آفریقایی به نام سایپا، کذب و یک بداخلاقی رسانه ای است.

مذاکره برای صادرات کوییک سایپا به آفریقا

یک استارتاپ خودرو را تغییر داده و ارتباطی با سایپا ندارد

کریمی با انتقاد از رسانه ها و پیج های فضای مجازی که به صورت غیرمستند و با هدف تخریب صنعت خودرو کشور چنین اخبار مضحکی را منتشر می نمایند، ادامه داد: یک شرکت استارتاپی به نام مورزا چند دستگاه خودرو کوییک را از سایپا خریداری نموده و به عنوان نمونه به زیمباوه و آفریقای جنوبی برده است تا با توجه به احتیاج آن کشور ها تحقیقات توسعه ای متناسب با احتیاج خود را روی آن انجام دهد لذا تغییرات اجرا شده توسط آنها هیچ ارتباطی با گروه خودروسازی سایپا ندارد.

وی با بیان اینکه قرارگیری فرمان خودرو در سمت راست توسط مهندسان شرکت مورزا و به صورت کارگاهی اجرا شده، اضافه کرد: اقدامات این شرکت تنها در مرحله تحقیقاتی است و با تجاری سازی فاصله زیادی دارد و اگر قرار باشد تغییراتی روی خودروی کوییک صورت گیرد، سایپا باید آن را تائید کند تا این خودرو بر اساس استانداردهای موجود در آفریقای جنوبی عرضه گردد.

وی اضافه کرد: صادرات یکی از مقوله های بسیار مهمی است که گروه خودروسازی سایپا دنبال می نماید؛ از این رو در راستای توسعه صادرات به کشورهای آفریقایی همکاری های مشترک در حال پیگیری است.

به گزارش سایپانیوز، کریمی گفت: در حال حاضر مجموعه سایپا به صورت مستقل پروژه تحقیقاتی برای فراوری خودروی فرمان راست ندارد اما اگر قرار باشد چنین امری پیگیری گردد در قالب سرمایه گذار مشترک امکان پذیر خواهد بود.

بدنه خودرو شاهین ، کوییک جدید و آریا چگونه فراوری می گردد؟

منبع: بیت ران
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1422

به "آنالیز صادرات کوییک سایپا به آفریقا ، خودرو راست فرمان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز صادرات کوییک سایپا به آفریقا ، خودرو راست فرمان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید