شروع آزمایش بالینی واکسن کرونا در روسیه

به گزارش گفتمان برتر، وزیر بهداشت روسیه بیان کرد که هفت مرکز تحقیقاتی در این کشور در حال کار به روی فراوری واکسن ویروس کرونا هستند، نخستین نتایج هم بدست آمده و آزمایش های بالینی آنها و یک داروی جدید طی 10-12 روز آینده شروع خواهد شد.

شروع آزمایش بالینی واکسن کرونا در روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، میخائیل موراشکو وزیر بهداشت روسیه شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی گفت که در این کشور کار به روی فراوری واکسن علیه بیماری COVID-19 در هفت مرکز تحقیقاتی در حال اجرا است و آزمایش های بالینی در این زمینه به زودی شروع می گردد.

موراشکو شرح داد: کار بر روی فراوری واکسن کرونا در هفت مرکز تحقیقاتی کشور در حال اجرا است و این تنها روش پیشگیری است که می تواند واقعاً 100 درصد موثر باشد. نخستین نتایج از هم اکنون معین شده است و ما انتظار داریم که این واکسن ها در آینده بسیار نزدیک به مرحله آزمایشات بالینی برسند.

وی در عین حال گفت که یک شرکت داخلی یک آنالوگ روسی از داروی مناسب برای درمان ویروس کرونا را تهیه نموده است که آزمایشات بالینی آن باید طی 10-12 روز آینده شروع گردد. علاوه بر این ، وزارت بهداشت 17 دارو را معین نموده است که برای جلوگیری از کمبود آنها، ضروری است تا موارد استفاده از آنها تحت کنترل قرار بگیرد.

به گفته وزیر بهداشت، در حال حاضر بیش از نیمی از مناطق کشور آماده ارائه مراقبت های ویژه از بیماران مبتلا به ویروس کرونا هستند و تا اواخر ماه آوریل ، انتقال به آمادگی کامل کلیه سازمان های پزشکی باقی مانده در مناطق هم تکمیل خواهد شد.

موراشکو همچنین درباره ایجاد یک گروه ویژه برای نظارت و تأمین تجهیزات محافظ شخصی برای کادر درمانی موسسات پزشکی در روسیه صحبت کرد که در مورد آن کمبود بودجه لازم وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 887

به "شروع آزمایش بالینی واکسن کرونا در روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع آزمایش بالینی واکسن کرونا در روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید