یک نماینده: تفکیک وزارت بازرگانی 5 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت

به گزارش گفتمان برتر، نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص کلیات لایحه دوفوریتی تشکیل وزارت بازرگانی گفت: در دوره های گذشته نیز این درخواست مطرح بود روحانی با واسطه و بی واسطه 4 بار تشکیل وزارت بازرگانی را بیان کرد که مجلس دهم با دقت نظر آن را رد کرد، انتظار می رود این مجلس نیز با دقت نظر تشکیل وزارت بازرگانی را رد کند.

یک نماینده: تفکیک وزارت بازرگانی 5 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت

به گزارش فارس؛ ابوالفضل ابوترابی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بیشترین ادغام و تفکیک وزارتخانه ها را دارد، اعلام کرد: به نام اصلاح ساختار در پی ادغام و تفکیک هستیم که در واقع این بازی اسامی و عناوین است و برای بهبود امور نیازی به ادغام و تفکیک نیست.

ابوترابی ادامه داد: باید بین فراوری، صنعت و واردات تعادل ایجاد کرد، تفکیک وزارت بازرگانی کار اشتباهی است چرا که برای تفکیک وزارت بازرگانی 5 سال زمان ضروری است تا زیرساخت ها در شهرستان ها فراهم گردد و برآورد مرکز پژوهش ها این است که برای تفکیک 5 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه تفکیک وزارت بازرگانی خلاف قانون برنامه ششم توسعه است، گفت: طبق قانون برنامه ششم باید 15 درصد دولت کوچک گردد و تصویب وزارت بازرگانی نیازمند دو سوم رأی مجلس است.

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1402 بروزرسانی: 26 تیر 1402 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2189

به "یک نماینده: تفکیک وزارت بازرگانی 5 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نماینده: تفکیک وزارت بازرگانی 5 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید