هشدار شیخ الازهربه سکوت چهره های مذهبی سعودی در برابر توهین به پیامبر اسلام

به گزارش گفتمان برتر، شیخ الازهر با دفاع از پیامبر(صلی الله علیه و آله) نسبت به یک پویش سازمان یافته برای وارد نمودن اسلام در درگیری های سیاسی و ایجاد هرج و مرجی که با حمله مغرضانه به پیامبر اکرم (ص) شروع شد، هشدار داد.

هشدار شیخ الازهربه سکوت چهره های مذهبی سعودی در برابر توهین به پیامبر اسلام

به نوشته رای الیوم، احمد الطیب، شیخ الازهر در توییتی مخالفت خود را با این که چهره ها و مقدسات قربانی سوداگری در بازار سیاست ها و منازعات انتخاباتی شوند، گفت.

الطیب ادامه داد: من به کسانی که توهین به پیامبر اسلام را توجیه می نمایند، می گویم: بحران واقعی به دلیل دوگانگی فکری و برنامه های ناکارآمد شما است. من به شما یادآوری می کنم که مهمترین مسؤولیت رهبران، حفظ صلح داخلی، حفظ امنیت جامعه، احترام به دین و محافظت از مردم در برابر فتنه است نه دامن زدن به درگیری با نام آزادی بیان.

سخنان شیخ الطیب با استقبال گسترده پیروانش روبرو شد.

از طرف دیگر، بعضی راز سکوت شیوخ سعودی در برابر توهین به پیامبر بزرگوار را زیر سوال بردند و اینکه چرا عبدالرحمان السدیس، شیخ سعود الشریم، بن حمید و دیگران حرفی نزدند؟

در همین زمینه، تعدادی از ناظران، اقدام شیخ ماهر المعیقلی، امام جماعت مسجد الحرام در نادیده دریافت توهین به رسول خدا (صلی الله علیه و آله) را محکوم کردند.

وی در خطبه آدینه گذشته به توهین ها علیه رسول خدا نپرداخت، گویی که آنها را نشنیده است.

دیگران نیز از سکوت شیوخ سعودی تعجب نکردند و اظهار داشتند که آنها فقط ابزاری در دست رژیم حاکم هستند و جز با دستور آن صحبت نمی نمایند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1195

به "هشدار شیخ الازهربه سکوت چهره های مذهبی سعودی در برابر توهین به پیامبر اسلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار شیخ الازهربه سکوت چهره های مذهبی سعودی در برابر توهین به پیامبر اسلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید