نامزد جانشینی مرکل به بایدن نسبت به آغاز جنگ سرد نو با چین هشدار داد

به گزارش گفتمان برتر، نامزد ارشد جانشینی آنگلا مرکل در مقام صدر اعظم بعدی آلمان به جو بایدن نسبت به آغاز کردن یک جنگ سرد نو با چین هشدار داد؛ نشانه ای از اینکه رهبر بعدی این قدرت اروپایی به همان مقدار رهبر در حال کناره گیری آن موی دماغ واشنگتن است.

نامزد جانشینی مرکل به بایدن نسبت به آغاز جنگ سرد نو با چین هشدار داد

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از واشنگتن اگزماینر، آرمین لاشت، رهبر حزب اتحاد دموکرات مسیحی آلمان و نامزد ارشد جانشینی مرکل در صدر اعظمی در یک مراسم متعلق به فدراسیون صنایع آلمان اظهار کرد: من مطمئن نیستم رئیس جمهور آمریکا خواهان ایجاد یک جنگ سرد تازه با چین باشد.

او اظهار کرد: او یک سری مواضع بسیار قاطع دارد که نسبت به حوزه های که ما به اسم اروپایی ها می توانیم همپیمان باشیم نگرش رقابتی نشان می دهد. اما اگر کسی خواهان آغاز یک جنگ تازه است این پاسخی غلط خواهد بود.

لاشت که در حال ایجاد کمپینش برای جانشینی مرکل پیرامون برنامه از زنجیر رها کردن صنعت آلمان ضمناً حفاظت از محیط زیست است، بر حمایت از استراتژی مرکل در قبال چین تاکید نموده و تلویحا به این اشاره نمود که اولویتهای برلین ممکن است سطحی از خودسانسورگری در قبال مسائلی همانند حقوق بشر را الزامی کند.

بنا به گفته مترجم حاضر در این مراسم لاشت گفت: ما معیارهای حقوق بشری صریح داریم که باید در گفتگوی ما نه همواره به صورت علنی ذکر شوند. راه ها و تدابیر دیگری برای صحبت درباره آن وجود دارد. اما روابط تجاری و مالی ما و روابط ما به لحاظ حفاظت از آب و هوا تنها در صورتی کارکرد دارند که ما با دولت همکاری کنیم.

تمایل برلین برای پیگیری روابط مالی با بعضی منطقه ها غیردموکراتیک دنیا به قیمت گذشتن از دیدگاه های آمریکا درباره ریسکهای راهبردی یا امنیتی در سالهای اخیر باعث پیچیده شدن همکاری های ترانس آتلانتیک شده است.

بیزاری علنی ترامپ از مرکل در سطح بین المللی به اسم مقصر روابط ضعیف میان برلین و واشنگتن اعلام شد اما مقامهای آلمان در ماه های اخیر هشدارهای آمریکا درخصوص مسائلی کلیدی همانند ساخت خط لوله انتقال گاز نورد استریم 2 را به چالش کشیده اند.

دولت بایدن برای یک سری تحریمهای مرتبط با این خط لوله که اجازه به انتقال گاز روسیه به صورت مستقیم به آلمان بدون گذشتن از خاک اوکراین را می دهد، معافیت در نظر گرفت.

لاشت در مصاحبه با فایننشال تایمز اظهار کرد: منافع اوکراین باید حفاظت شوند. و اگر روسها به آن پایبند نباشند مبنای معامله نورد استریم دو دیگر موجودیت نخواهد داشت.

لاشت در پاسخ به پرسشی درباره استراتژی بایدن در قبال چین اظهار کرد که صحبت از اینکه دنیا قبل از سال 1989 چطور به نظر می رسید نمیتواند چیز زیادی به ما بدهد.

و او بعلاوه اظهار کرد که انتقاد علنی از چین یا حکومتهای دیگر موثر نیست. او در اجلاس مذکور گفت: تنها انتقاد کردن، در بلند مدت دنیا را تغییر نخواهد داد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1669

به "نامزد جانشینی مرکل به بایدن نسبت به آغاز جنگ سرد نو با چین هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد جانشینی مرکل به بایدن نسبت به آغاز جنگ سرد نو با چین هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید