مقایسه وضعیت ترامپ و اوباما هنگام تماشای کشتن بغدادی و بن لادن

به گزارش گفتمان برتر، دولت ترامپ در پی اعلام کشته شدن رهبر گروه تروریستی داعش در یک عملیات، به تقلید از اقدامی که دولت باراک اوباما بعد از اعلام کشته شدن اسامه بن لادن انجام داده بود، اقدام به انتشار تصویری از دونالد ترامپ کرد که در اتاق وضعیت کاخ سفید مشغول پیگیری این عملیات است.

مقایسه وضعیت ترامپ و اوباما هنگام تماشای کشتن بغدادی و بن لادن

به گزارش گفتمان برتر، کاخ سفید تصاویری را منتشر نموده که ظاهراً در آنها دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در کنار چند تن از مقامهای ارشد نظامی و دولتی در حال تماشای عملیات نظامیان آمریکایی برای کشتن ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش است.

ترامپ ابتدا روز یکشنبه خبر انجام این عملیات را بیان کرد. او در صحبتهایش درباره این عملیات گفت، تماشا نموده که چگونه نیروهای آمریکایی البغدادی را در یک تونل بن بست گیر انداختند و در آنجا البغدادی با منفجر کردن کمربند انتحاری، خودش و چند تن دیگر را کشت.

در تصویر منتشر شده از دونالد ترامپ در اتاق وضعیت کاخ سفید، علاوه بر رئیس جمهور آمریکا، رابرت اوبرین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا، مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و مارکوس ایوانز، معاون مدیر عملیاتهای ویژه ستاد مشترک نیز حضور دارند. همه آنها صورتشان مستقیما رو به دوربین بوده و ظاهرا در حال تماشای عملیات هستند.

ترامپ اظهار کرد: من بیشتر این عمیات را تماشا کردم. او مدعی شد، در اتاق وضعیت این عملیات را جوری تماشا نموده انگار در حال تماشای یک فیلم است.

ترامپ همچنین درباره ضرورت انتشار تصاویر کشته شدن البغدادی صحبت کرد تا پیروان او بتوانند ببینند که او چطور مرد.

با این حال بعد از انتشار این عکس، بلافاصله همه به یاد اقدام مشابه دولت باراک اوباما در انتشار عکسهای وی حین پیگیری عملیات کشتن اسامه بن لادن، رهبر القاعده از محل اتاق وضعیت کاخ سفید افتادند.

در مشهور ترین این عکسها، باراک اوباما در کنار جو بایدن، معاونش در زمان ریاست جمهوری، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه دولتش به همراه وزیر دفاع وقت این دولت و دیگر اعضای تیم امنیت ملی آن موقع دیده می شوند.

در مقایسه دو تصویری که دولتهای ترامپ و اوباما از پیگیری عملیاتهای کشتن البغدادی و اسامه بن لادن منتشر نموده اند می توان به تفاوتهای رفتاری ترامپ با اوباما نیز پی برد.

ترامپ در حین پیگیری عملیات کشتن البغدادی درست در بالای میز و در حالتی مسلط نشسته است و اثری از اضطراب در او دیده نمی گردد اما اوباما در گوشه اتاق روی یک جایگاه نشسته و در حالی که به جلو خم شده، حالتی مضطرب دارد.

هم چنین ترکیب افراد حاضر در کنار ترامپ در اتاق وضعیت نشان می دهد که او به غیر از آنها به دیگر اعضای تیم امنیت ملی دولت آمریکا اجازه حضور در اتاق وضعیت را نداده است اما در عکسی که دولت اوباما از عملیات ترور بن لادن منتشر نموده اتاق وضعیت تقریبا با حضور اعضای تیم امنیت ملی پر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 441

به "مقایسه وضعیت ترامپ و اوباما هنگام تماشای کشتن بغدادی و بن لادن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه وضعیت ترامپ و اوباما هنگام تماشای کشتن بغدادی و بن لادن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید