قربان زاده: سرخابی ها عرضه اولیه نمی شوند

به گزارش گفتمان برتر، رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به به این که بحث واگذاری سرخابی ها عرضه اولیه به شمار نمی رود، بلکه مشارکت در افزایش سرمایه دو باشگاه است، گفت: افزایش سرمایه آن ها قرار است از محل مشارکت مردم در افزایش سرمایه از طریق صرف سهام این اتفاق بیفتد.

قربان زاده: سرخابی ها عرضه اولیه نمی شوند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، حسین قربان زاده با بیان این که 10 درصد از سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در قالب صرف سهام و مشارکت مردم در افزایش سرمایه در بازار پایه فرابورس عرضه می شود، گفت: بعد از این مرحله 5 درصد دیگر از سهام هریک از این دو باشگاه به پیشکسوتان و هواداران واگذار خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: بر این اساس بحث واگذاری سرخابی ها عرضه اولیه به شمار نمی رود، بلکه مشارکت در افزایش سرمایه دو باشگاه است.

وی اذعان داشت: مطابق طرح توجیهی افزایش سرمایه دو باشگاه قرار است، از محل مشارکت مردم در افزایش سرمایه از طریق صرف سهام این اتفاق بیفتد.

قربانزاده در توضیح این افزایش سرمایه اضافه کرد: سرمایه ثبتی باشگاه استقلال 719 میلیارد تومان و سرمایه ثبتی باشگاه پرسپولیس 701 میلیارد تومان است؛ یعنی معادل 50 درصد سرمایه ثبتی هر شرکت که حدود 350 میلیارد تومان است، در مرحله اول از طریق مردم از طریق مشارکت در افزایش سرمایه تأمین می شود که این ارقام حدود 10 درصد رقم ارزش گذاری ها کل دارایی ها و برند هر یک از دو باشگاه سرخابی ها به شمار می رود.

وی گفت: در مرحله اول آماده سازی سرخابی ها برای ورود به بورس مسائل متعددی در سر راه وجود داشت، از جمله اینکه اقدامات ویژه ای مانند اصلاح اساسنامه دو شرکت از سهامی خاص به سهامی عامل و تجدید ارزیابی دارایی های دو شرکت و ثبت نزد سازمان ثبت شرکت ها و تهیه صورت های مالی 45 گانه برای برگزاری مجامع دو شرکت و تهیه صورت های مالی حسابرسی شده و طرح کسب و کار و نقشه درآمدی برای سال آینده است که در جلسات سه ماه گذشته در سازمان خصوصی سازی برای دو باشگاه پیگیری شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی با بیان این که در حال حاضر این دو باشگاه نزد سازمان بورس ثبت شده و آماده درج در بازار پایه فرابورس هستند، ادامه داد: پس از درج در بازار پایه فرابورس مرحله ثبت افزایش ثبت سرمایه دو باشگاه در مجمع فوق العاده که در هفته جاری برگزار می شود و سرمایه دو شرکت افزایش می یابد و مردم می توانند از طریق مشارکت در افزایش سرمایه دو شرکت مشارکت کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1940

به "قربان زاده: سرخابی ها عرضه اولیه نمی شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قربان زاده: سرخابی ها عرضه اولیه نمی شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید