قاسمی: مسائل پشت پرده را نمی دانم؛ تایمازوف مدال المپیک 2008 را هم با دوپینگ از دست داد، کادر پزشکی این روزها در خط مقدم هستند

به گزارش گفتمان برتر، دارنده مدال نقره کشتی آزاد المپیک 2016 گفت: مگر می گردد یک ورزشکار که سابقه مثبت شدن آزمایش دوپینگش در المپیک را داشته، دچار دسیسه گردد؟ تایمازوف مدال المپیک 2008 را هم به خاطر همین مسئله از دست داد.

قاسمی: مسائل پشت پرده را نمی دانم؛ تایمازوف مدال المپیک 2008 را هم با دوپینگ از دست داد، کادر پزشکی این روزها در خط مقدم هستند

کمیل قاسمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران درخصوص حضورش با لباس مخصوص مقابله با کرونا در استان گیلان و یاری به مردم بعضی از شهرها گفت: پیرو همان کارهایی که در موسسه خیریه خادمین علی ابن ابیطالب انجام می گردد، با درخواستی که از مردم داشتیم، حدودا رقم 500 میلیون تومان جمع آوری شد، برای یاری کردن به کادر پزشکی و خرید تجهیزات و لوازم پزشکی منطقه شرق استان گیلان که بیشتر درگیر کرونا بودند، خصوصا شهرهای رودسر، لنگرود، لاهیجان و آستانه اشرفیه. ما این وسایل را که تقریبا 700 بسته می شد شامل دستکش لاتکس، ماسک N95، مایع ضدعفونی نماینده و لباس گان پزشکی که این آخری در مرحله بعدی دست شان خواهد رسید. به اتفاق آقای خادم و پوریا تابان عزیز این وسایل را به نظام پزشکی هر شهرستان تحویل دادیم تا به دست کادر پزشکی درمانگاه ها، مطب ها و بیمارستان ها برسد چون آنجا حجم بیماران زیاد بود و کادر پزشکی دیگر دسترسی به این تجهیزات نداشتند و بیشتر مطب ها بسته شده بودند. اینها را به آنها رساندیم تا درمانگاه ها باز بمانند و به بیماران کرونایی خدمات بدهند.

وی در پاسخ به این سوال که پوشیدن آن لباس های مخصوص آزاردهنده نبود؟، ادامه داد: من تایم کوتاهی آنها را پوشیدم، واقعا سخت بود، گرم بود و کادر پزشکی و پرستاران واقعا از جان خود مایه می گذارند. من برای زمان کوتاهی این تجهیزات را بر تن کردم و واقعا سخت بود ولی این روزها کادر پزشکی و درمانی در خط مقدم هستند و امیدوارم که بتوانند این سختی را هم تحمل نمایند.

قاسمی در مورد بازتاب این حرکتش در صفحه اینستاگرام اتحادیه جهانی گفت: بله دیدم. به هرحال این کاری بود که مردم از قهرمانان شان انتظار دارند. من هم با رعایت تمام نکات بهداشتی این کار را انجام دادم. خیلی از مردم نگران بودند و در این خصوص می پرسیدند، من باید می رفتم و کاری که از دستم برمی آمد را انجام می دادم. ان شاءالله که بتوانیم در استان های دیگر که درخصوص تجهیزات پزشکی با مشکل روبرو شده اند نیز، به همین سبک کار را ادامه دهیم و این حداقل یاریی است که می توانیم به کادر درمانی و پزشکی بکنیم.

نایب قهرمان کشتی آزاد جهان در مورد خداحافظی اصغر ثمربخش از هیئت استان بعد از حدود نیم قرن فعالیت در ورزش و کشتی مازندران، گفت: مشتی آقا عظیم ورزش و کشتی استان است و تقریبا می گردد گفت که بیشتر عمرش را در ورزش سپری نموده است. او قطعا خدمات زیاد و شایسته ای به ورزش استان خصوصا کشتی نموده است. 12 سال از ریاستش بر هیئت، در دوره ورزشی من بود. کشتی می گرفتم و او یاری زیادی به رشد کشتی مازندران کرد. قطعا او نیز نقش زیادی در کسب مدال های جهانی و المپیک کشتی گیران استان داشته است و من به شخصه قدردان زحمات ثمربخش بوده و هستم.

وی با اشاره به شرایطی که شیوع بیماری کرونا در سطح کشور ایجاد نموده، توضیح داد: به هرحال این ویروس کل کشور ما را تحت الشعاع خود قرار داده و خیلی از مردم درگیر این موضوع شده اند. عده ای از هموطنان مان به آن مبتلا شده و عده ای نیز متاسفانه جان خود را از دست داده اند. این مهمان ناخوانده، باعث ایجاد اختلال در زندگی همه شده و امیدوارم هر چه زودتر از این مرحله عبور کنیم. مردم عزیز هم می دانند که با رعایت توصیه های پزشکی و پیشگیری، می توانیم از بحران این ویروس گذر کنیم.

نایب قهرمان مسابقات جهانی 2014 با اشاره به شرایط تیم ملی کشتی با توجه به لغو اردوها، اعلام کرد: الان هیچ کسی نمی داند می خواهند المپیک را به چه صورتی برگزار نمایند. با این شرایط جهان، احتمال تعویق آن وجود دارد. حالا امیدوارم بهترین تصمیم در جهت حفظ سلامتی قهرمانان، اتخاذ گردد. البته من فکر نمی کنم این مسائل روی روحیه و انگیزه کشتی گیران مان تاثیر منفی داشته باشد. کسی که هدفی را نشانه رفته، حالا المپیک کمی زودتر یا کمی دیرتر برگزار گردد، در هدفش تغییری ایجاد نمی گردد.

قاسمی که پیش از این با مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ آرتور تایمازوف به عنوان قهرمان المپیک 2012 لندن معرفی شده بود، در مورد ابهامات ایجاد شده درمورد اعطای مدال طلای آن المپیک به وی، گفت: فعلا که خبر جدیدی به ما نرسیده، قرار بود کمیته ملی المپیک موضوع را پیگیری کند و در همین خصوص هم نامه ای به IOC ارسال شد. کمیته بین المللی المپیک هم قرار شد نمونه دوپینگ تایمازوف را دوباره آزمایش کند. به هرحال این مدال نه تنها به من، بلکه به ورزش ایران تعلق دارد. قبلا در خبرها آمده بود که اتحادیه جهانی بعد از مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ تایمازوف، رده بندی جدید سنگین وزن المپیک 2012 را اعلام نموده که براساس آن، من به مقام قهرمانی رسیده بودم. این خبر را همه جا کار کردند و دارندگان مدال های طلا، نقره و برنز المپیک معین شده بودند اما بعد از آن سروصدایی به وجود آمد.

پرافتخارترین سنگین وزن کشتی ایران در المپیک تاکید نمود: نمی دانم چه مسائل پشت پرده ای وجود دارد و کسانی که این موضوع را دنبال می نمایند چه هدفی دارند. حرفی که آن موقع زده شد، کاملا معین بود که تست دوپینگ تایمازوف مثبت بوده و مدال طلا باید از او گرفته گردد. این مدال جدا از اینکه یک افتخار شخصی برای من است، قطعا افتخار کشورم هست و باید کمیته ملی المپیک هم پیگیر موضوع باشد.

وی در مورد اینکه تایمازوف پیش از این در مصاحبه ای، موضوع مثبت اعلام شدن تست دوپینگش را محصول دسیسه چینی ها و روس ها اعلام نموده بود، گفت: من هم این مصاحبه را دیدم. اما مگر می گردد یک ورزشکار که سابقه این کار (مثبت شدن دوپینگ) در المپیک را داشته، دچار دسیسه گردد؟ او مدال المپیک 2008 را هم به خاطر همین مسئله از دست داد و حالا در المپیک 2012 هم این موضوع در موردش مطرح شده است. بعد هم تایمازوف روسی الاصل است و در این کشور هم زندگی می نماید، حالا اگر روسی نبود، شاید موضوع فرق می کرد. البته تایمازوف کشتی گیر عظیمی است و در این مسئله شک و تردیدی وجود ندارد ولی قطعا استفاده از مواد ممنوعه، روی کار ورزشکار حرفه ای تاثیر می گذارد. مواد نیروزا در ثانیه های آخر کشتی خیلی تاثیرگذار است، جایی که در تنفس و قدرت جسمانی، تاثیرگذار می گردد. نمی دانم آخرش چه خواهد شد ، امیدوارم که خیر باشد و ان شاءالله ایران هم در این زمینه بیشتر پیگیری کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 812

به "قاسمی: مسائل پشت پرده را نمی دانم؛ تایمازوف مدال المپیک 2008 را هم با دوپینگ از دست داد، کادر پزشکی این روزها در خط مقدم هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسمی: مسائل پشت پرده را نمی دانم؛ تایمازوف مدال المپیک 2008 را هم با دوپینگ از دست داد، کادر پزشکی این روزها در خط مقدم هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید