سازمان جهانی بهداشت: در زمان مناسب در زمینه کرونا اطلاع رسانی کردیم

به گزارش گفتمان برتر، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت با رد برخی اتهام ها گفت که این سازمان در وقت مناسبی درباره بیماری کووید-19 اطلاع رسانی کرده بود.

سازمان جهانی بهداشت: در زمان مناسب در زمینه کرونا اطلاع رسانی کردیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه تاکید کرد که شیوع بیماری کووید-19 را برای آماده شدن کشورها جهت مقابله با آن در زمان مناسب اعلام کرده بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه تدروس گیبریسیوس مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در نشست خبری در این زمینه گفت: وقتی به گذشته می نگرم متوجه می شوم که ما اوضاع اضطراری را در 30 ژانویه(دهم بهمن) و در زمان مناسب به همه کشورها گفتیم.

وی در این نشست خبری تاکید کرد که جهان زمان کافی را برای واکنش نشان دادن به این بیماری در اختیار داشت.

مدیرکل سازمان جهانی بهداشت از رشد این بیماری در آفریقا ، آمریکای جنوبی و مرکزی به شدت ابراز نگرانی کرد.

در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته به دلیل آنچه هم دستی سازمان جهانی بهداشت و دولت چین نامید، کمک های دولتش به این سازمان را قطع کرد، فرانسه گفت به حمایت از سازمان جهانی بهداشت ادامه می دهد.

ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه گفت، کشورش به حمایت از سازمان جهانی بهداشت در مبارزه با ویروس کرونا ادامه می دهد.

به نوشته نشریه نیوزویک، لودریان در مصاحبه ای گفت: مردم می گویند جهان [بعد از کرونا] هیچ شباهتی به قبل از آن نخواهد داشت. من هم این آرزو را دارم ولی این فقط یک پیشینی است. ترس من این است که وضع جهان بدتر شود. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 905

به "سازمان جهانی بهداشت: در زمان مناسب در زمینه کرونا اطلاع رسانی کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: در زمان مناسب در زمینه کرونا اطلاع رسانی کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید