راه چاره ابتکاری سازمان ملل برای جلوگیری از انتشار کرونا

به گزارش گفتمان برتر، به هر سخنران در مجمع عمومی سازمان ملل یک سرپوش میکروفن تازه داده می گردد تا از انتشار ویروس کرونا جلوگیری گردد.

راه چاره ابتکاری سازمان ملل برای جلوگیری از انتشار کرونا

به گزارش خبرنگاران، به نقل از دیلی میل، در مجمع عمومی سازمان ملل یک سرپوش کوچک را که ظاهرش شبیه کیسه است بر روی میکروفن هر سخنگو قرار می دهند.

یک مقام رسمی کاخ سفید گفته بود که بنابر شیوه نامه های بهداشتی سازمان ملل، تریبون سخنرانی پس از اتمام صحبت های هر سخنران ضدعفونی و سرپوش میکروفن هم تعویض خواهد شد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بلافاصله پس از ژایر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل که واکسن کووید 19 را نزده است، در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد.

پس از اینکه بولسونارو بدون ماسک تریبون مجمع عمومی را ترک کرد، سر میکروفنش با پوشش سیاه جدیدی که شبیه یک کیسه بود، تغییر یافت.

کاخ سفید بعدا بیانیه ای را اعلام نمود که در آن تصریح شده تعویض سرپوش میکروفن به منظور حفظ سلامتی همه رهبران پس از سخنرانی آن ها صورت می گیرد و این حرکت صرفا اقدام احتیاطی علیه واکسینه نشدن بولسونارو نبود.

حتی تریبون پس از اتمام سخنرانی بایدن که واکسینه شده هم ضدعفونی شد.

در همین حال لیندا توماس-گرینفیلد، سفیر ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل متحدد نگرانی هایش را نسبت به اینکه مجمع عمومی سازمان ملل متحد ممکن است منجر به همه گیری بیشتر ویروس کرونا گردد، ابراز کرد.

وی بعلاوه اضافه کرد: ما موظف هستیم که اقدامات لازم و ضروری را انجام دهیم تا مانع از انتشار گسترده ویروس کرونا در مجمع عمومی سازمان ملل شویم.

بعلاوه بایدن امروز چهارشنبه نشستی را به صورت مجازی با مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیرامون مسئله کووید 19 برگزار خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1729

به "راه چاره ابتکاری سازمان ملل برای جلوگیری از انتشار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه چاره ابتکاری سازمان ملل برای جلوگیری از انتشار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید