داشتن تست منفی پی سی آر برای واکسن نزده ها جهت حضور در مدرسه الزامی است

به گزارش گفتمان برتر، تهران (پانا) - معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه مصوبه ای مبنی بر حذف شرط تزریق واکسن و تست منفی کرونا برای حضور در مدارس ابلاغ نشده است، گفت که داشتن تست منفی پی سی آر برای افرادی که واکسن دریافت نکرده اند جهت حضور در مکان هایی همانند مدرسه الزامی است.

داشتن تست منفی پی سی آر برای واکسن نزده ها جهت حضور در مدرسه الزامی است

به گزارش وبدا، کمال حیدری، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به انتشار مصاحبه ای در فضای مجازی مبنی بر حذف الزام تزریق واکسن و داشتن آزمایش منفی کرونا به عنوان شرط ورود به فضای آموزشی مدارس، مطرح کرد: یکی از موضوعاتی که همیشه در جلسات متعددی که با عزیزان آموزش و پرورش و متولیان امر برگزار شده است این بوده که اگر نظام مراقبت در مدارس اجرایی گردد دغدغه وزارت بهداشت برای مدیریت و کاهش سویه بیماری در بین دانش آموزان در مدارس کمتر خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز این امر محقق نشده است لذا نسخه صفر هفت ابلاغی همچنان باقی است و داشتن تست منفی پی سی آر برای افرادی که واکسن دریافت ننموده اند جهت حضور در مکان هایی همانند مدرسه الزامی است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: حضور مجازی و یا حضور در ساعاتی غیر از زمانی که افراد واکسینه شده در مدارس حضور دارند، یکی از موضوعاتی بود که در جلسات متعدد با عزیزان آموزش و پرورش مطرح شده است.

حیدری توضیح داد: تا به امروز مصوبه ای ابلاغی از ستاد ملی کرونا مبنی بر عدم الزام داشتن تست پی سی آر نداشته ایم هرچند تاکید شده است اگر راهکاری وجود دارد، دنبال گردد. موضوع در کمیته تخصصی ستاد کرونا مطرح شده و همچنان منتظر مصوبه هستیم.

وی مطرح کرد: از سوی دیگر، وزارت کشور هم در نامه ای به وزارت بهداشت اعلام نموده است باتوجه اینکه سامانه امید ابلاغ شده برای آنکه در تمام سازمان ها و نهادها و جامعه به صورت هوشمندانه برطرف محدودیت ها را داشته باشیم، تست پی سی آر الزامی نیست که این موضوع هم به جا است، هرچند با توجه به عدم استقرار کامل این سامانه در همه مدارس باز هم باید با وسواس این موضوع را دنبال کرد تا ان شاءالله مسئولان مدارس نسبت به ورود این عزیزان دقت لازم را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1871

به "داشتن تست منفی پی سی آر برای واکسن نزده ها جهت حضور در مدرسه الزامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داشتن تست منفی پی سی آر برای واکسن نزده ها جهت حضور در مدرسه الزامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید