حذف چندین نظامی گارد ملی از شرکت در مراسم تحلیف

به گزارش گفتمان برتر، مقام های رسمی پنتاگون از حذف چندین نظامی گارد ملی آمریکا از شرکت در برنامه تامین امنیت مراسم تحلیف ریاست جمهوری خبر می دهند.

حذف چندین نظامی گارد ملی از شرکت در مراسم تحلیف

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، مقام های پنتاگون اعلام کردند که چندین نظامی گارد ملی آمریکا که قرار بود به برقراری امنیت مراسم تحلیف جو بایدن یاری نمایند، از این برنامه حذف شده اند.

بر اساس این گزارش، مقام های پنتاگون پس از آنالیز سوابق این افراد اجازه حضور آن ها در برنامه تامین امنیت مراسم تحلیف بایدن را نداده اند. یکی از علل اصلی حذف نام این نظامیان از برنامه تامین امنیت مراسم تحلیف بایدن، ارتباط احتمالی آن ها با گروه های راست افراطی بوده است.

جاناتان هافمن سخنگوی پنتاگون در این باره گفت: ما اقدامات لازم و محتاطانه را اتخاذ می کنیم و فورا این نظامیان گارد ملی را از حضور در برنامه حفاظت از ساختمان کنگره و برقراری امنیت مراسم تحلیف حذف کردیم.

این در حالی است که کریستوفر میلر وزیر دفاع موقت آمریکا دوشنبه در اظهاراتی گفت: اف بی آی با استقرار بیش از 25 هزار نیروی گارد ملی برای حفاظت از ساختمان کنگره و برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن، عملا در حال یاری به ارتش برای برقراری نظم و امنیت است.

اظهارات وزیر دفاع موقت آمریکا در حالی است که پس از حمله مرگبار هواداران ترامپ به ساختمان کنگره در روز 6 ژانویه، نگرانی ها درباره وقوع خشونت های بیشتر در آستانه مراسم تحلیف جو بایدن به شدت افزایش یافته است.

پنتاگون پیش از این درباره خطر احتمالی اعتراضات مسلحانه در آستانه مراسم تحلیف بایدن هشدار داده است.

وزارت دفاع آمریکا مجوز استقرار 25 هزار نیروی گارد ملی این کشور در واشنگتن را برای تأمین امنیت مراسم تحلیف جو بایدن صادر نموده است.

ولی این نگرانی نیز در بین مقامات آمریکایی وجود دارد که ارتش بخشی از مشکل باشد، زیرا تعدادی از نظامیان کارکشته و قدیمی ارتش آمریکا در جریان حمله اخیر هواداران ترامپ به کنگره بازداشت شده اند. حداقل یکی از بازداشت شدگان نیز عضو گارد ملی در ویرجینیا بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1372

به "حذف چندین نظامی گارد ملی از شرکت در مراسم تحلیف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف چندین نظامی گارد ملی از شرکت در مراسم تحلیف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید