جزئیات رشته های بین رشته ای تازه در حوزه کارآفرینی اعلام شد

به گزارش گفتمان برتر، معاون آموزشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران از اتمام طراحی چهار رشته بین رشته ای تازه در این دانشکده خبر داد.

جزئیات رشته های بین رشته ای تازه در حوزه کارآفرینی اعلام شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از دانشگاه تهران، سیدرضا حجازی، معاون آموزشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران گفت: دانشکده کارآفرینی چندین رشته تازه را در دست طراحی و تصویب دارد. رشته طراحی کسب وکار در چارچوب بازنگری رشته ها و گرایش های رشته کارآفرینی، با هدف تربیت متخصص در طراحی کسب وکار به منظور گردآوری و تحلیل اطلاعات لازم برای طراحی ابعاد کسب وکار در تمام مراحل ایجاد کسب وکار و افزایش توان تخصصی کارآفرینان شرکتی و سازمانی در طراحی کسب وکار به تصویب نهایی رسید.

وی اضافه نمود: راه اندازی رشته سیاست گذاری کارآفرینی نیز در حال تصویب و مراحل نهایی قرار گرفته است، اما رشته کارآفرینی در مالکیت فکری مراحل ابتدایی تصویب را می گذراند. همچنین مراحل تصویب رشته کارآفرینی فناورانه که بر رشته های فنی ومهندسی متمرکز است نیز در دست اقدام است.

حجازی از برنامه ریزی برای ایجاد رشته های کارآفرینی در بایوفناوری، کارآفرینی در نانوفناوری و نوآوری تکنولوژیک در سازمان ها به عنوان طرح های آینده دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران نام برد و گفت: برخی از این رشته ها، مباحث و رشته هایی است که در سایر دانشگاه های جهان وجود دارد و برخی نیز مانند کارآفرینی در حوزه انرژی کاملاً یک رشته بر اساس نیاز های بومی و داخلی است.

معاون آموزشی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در پاسخ به اینکه این رشته های بین رشته ای بیشتر با همکاری کدام دانشکده ها طراحی می شود، اظهار کرد: در تصویب این بین رشته ای ها به طور مشخص چند حوزه هدف داریم که دانشکدگان فنی و دانشکدگان علوم در حوزه بایو فناوری مدنظر هستند، البته با سایر دانشکدگان نیز همکاری هایی داریم.

وی تصویب رشته های بین رشته ای را ناظر به حل مسائل کشور دانست و گفت: یکی از ویژگی های تصویب بین رشته ای ها همان اثربخشی در جامعه است و این در تصویب رشته های تازه و بین رشته ای ها تحت عنوان کارآمدسازی بیان می شود که قطعاً باید منطبق بر نتایج علمی تازه هم باشد. به عنوان مثال در رشته کارآفرینی فناورانه، کاربرد های نانو و بایو و روش تجاری سازی نانو و بایو را پیگیری می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1845

به "جزئیات رشته های بین رشته ای تازه در حوزه کارآفرینی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات رشته های بین رشته ای تازه در حوزه کارآفرینی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید