تخصیص 4 میلیون دلار یاری اقتصادی روسیه برای تأمین غذای مردم یمن

به گزارش گفتمان برتر، معاون وزیر خارجه روسیه در نشستی بین المللی درباره بحران انسانی در یمن بیان کرد که این کشور 4 میلیون دلار برای ارائه یاری های انسان محبت آمیز به مردم یمن در چارچوب برنامه جهانی غذای سازمان ملل اختصاص داده است.

تخصیص 4 میلیون دلار یاری اقتصادی روسیه برای تأمین غذای مردم یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت امور خارجه روسیه اظهار داشت که این کشور در چارچوب برنامه جهانی غذای سازمان ملل در سال 2020 ، مبلغ 4 میلیون دلار برای تأمین یاری های غذایی مورد احتیاج مردم یمن اختصاص داده است.

این مسئله پس از شرکت سرگئی ورشینین معاون وزیر امور خارجه این کشور در نشست بین المللی در سطح بالا درباره وخامت اوضاع انسانی در یمن که به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار گردید، تعیین شد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه در این رابظه آمده است: نماینده روسیه در این نشست در سخنان خود بر این واقعیت تأکید کرد که تنها راه چاره پایدار برای حل و فصل مسائل عدیده انسانی در کشور جنگ زده یمن، در چارچوب یک توافق سیاسی بین همه طرفین درگیر در مناقشه نظامی در این کشور و با هدف تامین منافع کل مردم یمن امکان پذیر خواهد بود.

طرف روسی در این نشست همچنین از تخصیص 4 میلیون دلار یاری اقتصادی روسیه برای ارائه یاری های اضطراری انسان محبت آمیز به مردم یمن به وسیله برنامه جهانی غذا سازمان ملل در امسال اطلاع داد.

بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، در جریان این کنفرانس شرکت کنندگان درباره اقدامات ضروری و مشارکت جهانی به منظور حل و فصل اوضاع وخیم تر شده انسانی در یمن که حدود 80 درصد از جمعیت آنها به یاری ه ای غذایی، بهداشتی و دارویی بین المللی احتیاجمند هستند، مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 969

به "تخصیص 4 میلیون دلار یاری اقتصادی روسیه برای تأمین غذای مردم یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخصیص 4 میلیون دلار یاری اقتصادی روسیه برای تأمین غذای مردم یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید