تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران نشان فقدان انسانیت دولت ترامپ است

به گزارش گفتمان برتر، خبرنگاران-گروه بین الملل: مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز سه شنبه 27 اسفند در یک کنفرانس مطبوعاتی از اعمال تحریم های جدید علیه ایران اطلاع داد.

تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران نشان فقدان انسانیت دولت ترامپ است

او توضیح داد که واشنگتن کمپین فشار حداکثری را ادامه می دهد تا فروش نفت ایران را به صفر برساند. این کمپین از سال 2018 میلادی و با شروع ریاست جمهوری دونالد ترامپ و خروج یکجانبه او از توافق اتمی با ایران شروع شد و هدف آن محدود کردن برنامه اتمی، موشکی و نیز فعالیت های ایران در منطقه است.

وزیر خارجه آمریکا گفت که لیست سیاه جدید این وزارتخانه شامل 9 شخصیت حقوقی در آفریقای جنوبی، هنگ کنگ و چین و نیز سه شخص حقیقی ایرانی که معاملات قابل توجهی در بخش پتروشیمی با ایران دارند، می گردد.

پمپئو نامی از این افراد نبرد، اما گفت که این لیست سیاه همچنین شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیروهای مسلح و مدیر آن را در بر می گیرد.

افزون بر این وزارت خزانه داری آمریکا شش نفر شامل پنج دانشمند هسته ای ایرانی و 18 شرکت مرتبط با لیست اشخاص حقوقی ایالات متحده را که به برنامه اتمی ایران و نیز برنامه موشکی و برنامه حفاظت نشده اتمی پاکستان یاری نموده و نیز برای مدرن سازی ارتش روسیه کوشش نموده اند، به این فهرست اضافه نموده است.

پیتر جنکینز تحریمهای اخیر آمریکا علیه ایران را نشان از ناکارآمدی دولت ترامپ در اعمال فشار حداکثری علیه ایران می داند.

جنکینز سفیر سابق انگلیس در آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان ملل است. وی دانش آموخته دانشگاه های کمبریج و هاروارد است و 2 بار در وین حضور داشته و مأموریتهای دیپلماتیک در آمریکا، فرانسه، برزیل و اتریش را بر عهده داشته است.

پیتر جنکینز سفیر پیشین انگلیس در سازمان ملل و آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص تحریمهای اخیر آمریکا علیه ایران به خبرنگاران گفت: در خصوص این تحریم های اخیر می توانم بسیار کم بگویم و حرف زیادی برای گفتن نداشته باشم.

وی اضافه کرد: دلیل این امر این است که این تحریمها نشان از طلم و ستم و فقدان انسانیت در کابینه ترامپ است.

سفیر پیشین انگلیس در آژانس بین المللی انرژی اتمی یادآور شد: این تحریم همچنان نشان می دهد که کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه ایران ناکارآمد بوده است.

وی در انتها تأکید کرد: آنپه بیش از همه چیز من را متعجب می نماید رفتار مایک پمپئو است. چرا که او خود را یک مسیحی معتقد می داند و این در حالی است که هیچ بویی از شفقت و نیکوکاری که در مسیحیت مورد توجه است نبرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 819

به "تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران نشان فقدان انسانیت دولت ترامپ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران نشان فقدان انسانیت دولت ترامپ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید