با افزایش شیوع کرونا پوتین دستور تازه صادر کرد

به گزارش گفتمان برتر، ایرنا نوشت:رئیس جمهوری روسیه با اعلام اینکه با پایان یافتن ماه جاری میلادی قرنطینه روسیه به دلیل کرونا تمام نمی شود، گفت: روسیه تا یازدهمین روز ماه بعد تعطیل خواهد بود.

با افزایش شیوع کرونا پوتین دستور تازه صادر کرد

ولادیمیر پوتین روز سه شنبه در نشست ویدئویی با سران مناطق روسیه گفت: از اول تا 11 ماه می (12 تا 22 اردیبهشت ماه) در روسیه تعطیل عمومی اعلام می شود.

گفتنی است، به دستور پوتین از روز دوم ماه آوریل تا 30 ماه آوریل (روز پنجشنبه) تعطیل عمومی در راستای مقابله با شیوع کرونا اعلام شده بود.

رئیس جمهوری روسیه همچنین دولت روسیه را موظف کرد که مجموعه ای از تدابیر برای بهبودی وضع اقتصاد و حمایت از اقشار آسیب پذیر این کشور اتخاذ کند.

پوتین در ادامه گفت: ما توانستیم اپیدمی کرونا را متوقف کنیم و این نتیجه کار گروهی همه و کادر پزشکی بود اما نباید فکر کنیم همه چیز تمام شده است.

به گفته وی، شرایط کرونا بسیار سخت و ریسک مرگ بسیار بالا است و این مربوط به هر نفر می شود و این نشان می دهد که ما باید با هم بر این مشکل چیره شویم.

رئیس جمهوری روسیه گفت: باید کاری کنیم که موج اپیدمی کرونا ازبین برود. هر قدر قرنطینه از طرف مردم بیشتر رعایت شود زودتر کرونا از بین خواهد رفت.

وی همچنین گفت که روسیه توانست امکانات صنعتی را برای مقابله با کرونا منسجم کند.

به گفته پوتین، تولید دستگاه های تهویه شش ها به دوهزار و 500 دستگاه در ماه رسیده است. تولید ماسک طبی هم از 800 هزار ماسک در روز به دو میلیون و500 هزار عدد افزایش یافته است.

رئیس جمهوری روسیه همچنین درباره تست های کرونا گفت که 10 برابر افزایش یافته و روزانه 350 هزار تست در روز انجام می شود.

ولادیمیر پوتین کمتر از یک ماه قبل گفت که طرح قرنطینه یا به گفته روس ها خود انزوایی خانگی برای حفاظت از مردم به اجرا درخواهد آمد و تا خاتمه ماه آوریل ادامه می یابد و در صورتی که دولت متوجه شود فرایند بیماری رو به کاهش است امکان برداشته شدن محدودیت ها وجود دارد.

با این وجود، آمار مبتلایان به کرونا در روسیه هر روز بیشتر شد به شکلی که اکنون روزانه بیش از شش هزار نفر در پهناورترین کشور جهان به کرونا مبتلا می شوند و روسیه در بسیاری از روزها رکورددار بیشترین ابتلا در 24 ساعت گذشته از نظر سازمان بهداشت جهانی است.

تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور اکنون از چین و ایران هم فراتر رفته است.

بیش از نیمی از مبتلایان هم افرادی هستند که در مسکو پایتخت روسیه زندگی می کنند.

تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه از 93 هزار و 500 نفر فراتر رفته است و تا به امروز بیش از 867 نفر جان خود را از دست داده اند.

از روز 25 فروردین ماه خروج ساکنان پایتخت بدون دریافت مجوز الکترونیکی ممنوع شده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 918

به "با افزایش شیوع کرونا پوتین دستور تازه صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با افزایش شیوع کرونا پوتین دستور تازه صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید