ابراز تردید مقامات آلمانی درباره نتایج نشست ترامپ و رهبر کره شمالی

به گزارش گفتمان برتر، بسیاری سیاستمداران و مقامات آلمانی درباره نتایج ملاقات رهبر کره شمالی و رئیس جمهور آمریکا در سنگاپور ابراز شک و تردید نموده اند.

ابراز تردید مقامات آلمانی درباره نتایج نشست ترامپ و رهبر کره شمالی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی امروز صبح در سنگاپور پایان پس از چندین ساعت مذاکره توافق کردند .

ترامپ درباره این توافق گفت که انتظار داریم فرایند خلع سلاح به زودی شروع گردد. سندی که امضا کردیم بسیار جامع است.

ترامپ در کنفرانس خبری مشترکی تاکید نمود که تحریم های کره شمالی تا پایان خلع سلاح باقی می مانند.

سیاستمداران آلمانی واکنش های همراه با دلسردی و شک و تردیدی به ملاقات رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی که مدتها منتظر آن بودند نشان دادند.

نوربرت روتگن، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان در این باره گفت که این مسئله بسیار بعید است که رهبر کره شمالی عقب نشینی از برنامه های تسلیحات اتمی خود را در نظر بگیرد.

وی اضافه نمود: ترامپ به دلیل احتیاج پرستیژی شخصی به یک نتیجه تاریخی، آمریکا را در یک موضع ضعف قرار داد. این ملاقات برای کیم جونگ اون یک موفقیت باورنکردنی بود که برای آن مجبور به ارائه هیچ چیز متقابلی نبود.

یورگن هاردت، سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون احزاب متحد مسیحی آلمان البته ملاقات رهبر کره شمالی با رئیس جمهور آمریکا در سنگاپور را به عنوان یک گام مهم و بزرگ در جهت خلع سلاح اتمی کره شمالی و یک راه چاره صلح برای شبه جزیره کره تمجید نموده و گفت که این توافق باید همچنان ملموس تر و مشخص تر شده و بخصوص اجرایی گردد.

الکساندر گراف لامبسدورف، معاون رئیس فراکسیون حزب لیبرال دموکرات آلمان هم از یک چک وصول نشده درباره این توافق سخن گفته و توضیح داد که بیانیه پایانی مشترک کم تر ملموس و مشخص بوده و بسیاری مسائل در آن باز ماند. اینکه آیا به این ترتیب سنگ بنا برای خلع سلاح اتمی کره شمالی قرار داده شده است مسئله ای است که باید منتظر ماند و دید.

آنتون هوف رایتر، رئیس فراکسیون سبزها در مجلس آلمان هم درباره نتایج این نشست ابراز تردید نموده و با تاکید بر اینکه همچنین رهبر کره شمالی هم به ندرت قابل اعتماد است گفت: ما در اینجا با دو شخصیت بی ثبات و نامتعادل در ارتباطیم. اما اگر این توافق واقعا یک خلع سلاح هسته ای کامل کره شمالی را با خود به همراه آورد این خبری خرسند کننده خواهد بود.

کاتیا کیپینگ، رئیس چپ های آلمان هم تاکید نمود که همچنان باید منتظر ماند و دید که آیا این توافق به یک خلع سلاح اتمی که در آن قرار گرفته است منجر می گردد. تا زمان یک خلع سلاح اتمی مطلوب و صلح آمیز در شبه جزیره کره همچنان کوشش های دیپلماتیک زیادی احتیاج است.

جرج پاسدرسکی، از سیاستمداران بلند پایه حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم توافق سنگاپور بین رهبر کره شمالی و رئیس جمهور آمریکا را به عنوان یک نقطه عطف تاریخی ارزیابی نموده و گفت: این توافق نشان می دهد که یک سیاست آشکار به نفع کشور خودش همچنین برای کل جهان می تواند به نتایج مثبتی منجر گردد.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم نتایج نشست سنگاپور را مثبت ارزیابی نموده و تاکید نمود که اتحادیه اروپا بیانیه مشترک کره شمالی و رئیس جمهور آمریکا را تمجید می نماید. ملاقات در سنگاپور یک گام مهم و ضروری برای فرایند صلح در منطقه می باشد. توافق امضا شده نشان می دهد که یک شبه جزیره کره بدون تسلیحاتت اتمی ممکن است.

رهبر کره شمالی در سندی که امضا شد خود را موظف به خلع سلاح کامل اتمی کشورش نموده است و رئیس جمهور آمریکا هم در مقابل تضمین های امنیتی برای کره شمالی را وعده داده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 511

به "ابراز تردید مقامات آلمانی درباره نتایج نشست ترامپ و رهبر کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز تردید مقامات آلمانی درباره نتایج نشست ترامپ و رهبر کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید