آمریکا چند فرد و شرکت را به بهانه ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران تحریم کرد

به گزارش گفتمان برتر، خزانه داری آمریکا چند فرد و شرکت ایرانی و چینی را به دلیل آنچه حمایت از صنایع پتروشیمی ایران خوانده شده، در فهرست تحریم قرار داده است.

آمریکا چند فرد و شرکت را به بهانه ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران تحریم کرد

به گزارش گفتمان برتر به نقل از فارس، دولت آمریکا در ادامه کوشش های خود برای اعمال فشار علیه مردم ایران، روز پنج شنبه افراد و شرکت های بیشتری را به دلیل ارتباط تجاری با ایران، در فهرست تحریم قرار داد.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، واشنگتن یک فرد ایرانی، یک فرد چینی و 6 شرکت مستقر در امارات عربی متحده و چین را به دلیل ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران تحریم نموده است:

- علی بایندریان

- ژیکینگ ونگ

- شرکت بنتاکو دی ام سی سی

- شرکت جیاشیانگ

- شرکت پیکویو

- شرکت سِیگ انرژی

- شرکت پتروشیمی شاندونگ کیاوانگوا

- شرکت پتروشیمی تریلینس

استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا در توجیه اعمال این تحریم ها، گفته است: بخش های نفت و پتروشیمی یکی از منابع اصلی تأمین اقتصادی فعالیت های تروریستی جهانی رژیم ایران است.

دولت آمریکا اردیبهشت ماه سال گذشته به صورت یکجانبه از توافق هسته ای با ایران خارج شده و از آن موقع مرتبا تحریم های بیشتری علیه صنایع مختلف ایران وضع نموده است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دو هفته پیش با امضای فرمانی عملا اختیار تحریم تمام صنایع ایران را به خزانه داری آمریکا داد. علاوه بر صنایع نفت و پتروشیمی، آمریکا صنایعی چون فلزات، معدن و حتی پارچه بافی را نیز تحریم نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 655

به "آمریکا چند فرد و شرکت را به بهانه ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا چند فرد و شرکت را به بهانه ارتباط با صنایع پتروشیمی ایران تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید