پکن: حضور نظامی آمریکا درخاورمیانه تنها ویرانی و بی ثباتی به ارمغان می آورد

به گزارش گفتمان برتر، وزیر خارجه چین با اشاره به بیفایده بودن هرگونه حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه گفت، ایالات متحده تنها اقدامات

پکن: حضور نظامی آمریکا درخاورمیانه تنها ویرانی و بی ثباتی به ارمغان می آورد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به نفع خود را انجام می دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر خارجه چین که برای شرکت در نشست امنیتی مونیخ در این شهر واقع در آلمان حضور دارد روز آدینه در گفت وگوی اختصاصی با خبرگزاری رویترز درباره حضور نظامی کشورش در خاورمیانه و موارد دیگر گفت وگو و تاکید نمود که بسیاری از کشورهای خاورمیانه موافق حضور نظامی آمریکا نیستند.

وانگ یی وزیر خارجه چین در این مصاحبه درباره حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه برای اطمینان از امنیت منابع انرژی گفت، بسیاری از کشورهای خاورمیانه قبول ندارند که آمریکا با حضور نظامی خود برای چین و کشورهای منطقه ضمانت امنیتی صادر می نماید. در واقع خلاف این موضوع صحت دارد.

وزیر خارجه چین با زیر سئوال بردن حضور نظامی آمریکا در منطقه گفت: فکر کنید در دهه های گذشته ایالات متحده در خاورمیانه چند جنگ را شروع نموده است؟ چه میزان خسارت و ویرانی به مردم منطقه وارد نموده است؟ آیا ایالات متحده در خاورمیانه تضمین امنیت ارائه می دهد؟ کاری که ایالات متحده انجام داده ثبات و توسعه در خاورمیانه نیست، بلکه اغتشاش بی انتها و فقر مداوم است. علاوه بر این، ایالات متحده اقداماتی را انجام می دهد که به نفع خودش است و به نفع کشورهای خاورمیانه نیست.

وزیر خارجه چین در ادامه اضافه نمود، پایدارترین و مطمئن ترین ضمانت امنیتی برای کشورها این است که اعتماد متقابل برقرار نمایند و منافع خود را به وسیله همکاری های متقابل با یکدیگر همسو نمایند. تضمین امنیتی فقط با قدرت نظامی حاصل نمی گردد.

این دیپلمات ارشد چین در سرانجام اضافه نمود که در پاسخ به تقاضای سازمان ملل و براساس خواسته کشورها، چین کوشش نموده در امنیت خاورمیانه سهیم باشد و در همین زمینه 1800 نیروی حافظ صلح این کشور به خاورمیانه اعزام شده اند.

وزیر خارجه چین در سخنرانی خود در نشست امنیتی مونیخ اظهارات وزرای دفاع و خارجه آمریکا که در سخنرانی های خود در مونیخ که فناوری های هوش مصنوعی چین را به باد انتقاد گرفته بودند پاسخ داد و تاکید نمود حرف های مارک اسپر و مایک پامپئو دروغ و تهمت است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 616

به "پکن: حضور نظامی آمریکا درخاورمیانه تنها ویرانی و بی ثباتی به ارمغان می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن: حضور نظامی آمریکا درخاورمیانه تنها ویرانی و بی ثباتی به ارمغان می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید