پای رنو و پژو دوباره به ایران باز می گردد؟

به گزارش گفتمان برتر، خبرنگاران : مدیرعامل سابق سایپا در مورد امکان بازگشت شرکت های رنو و پژو به ایران با برداشته شدن تحریم ها توضیحاتی داد.

پای رنو و پژو دوباره به ایران باز می گردد؟

به گزارش به نقل از خبرنگاران، سعید مدنی، مدیرعامل سابقه سایپا در کلاب هاوس در مورد بازگشت رنو و پژو به ایران، گفت: واقعیت این است که در رابطه با صنعت خودرو اگر ارتباطات عادی گردد و مانند قبل فضای رقابتی نداشته باشیم و از تجربیات استفاده نکنیم، دچار مشکل می شویم.

او ادامه داد: پژو و رنو به عنوان شرکت های فرانسوی، آشنایی خوبی با فضای کسب و کار ما داشتند و معمولا وقتی فضا باز می شد، بر خلاف سایر کشور ها وارد این مقوله نمی شدند، بخشی از ظرفیت ها را تشکیل دادند.

مدیرعامل سابق سایپا اضافه نمود: با توجه به ویژگی ها، باید حواسمان جمع باشد، در شرایط تحریم معمولا برنامه ریزی صورت می گیرد و بعد از برداشتن تحریم ها این برنامه ریزی فراموش می گردد و بعد از مدت ها می بینیم تمام دستاوردهایمان فراموش شده اند.

او بیان نمود: بدون توجه به این نکته، زمانی نفت دچار افت فروش می شد کشور به سمت برنامه ریزی می رفت، اما بعد از افزایش فروش نفت، برنامه ریزی فراموش می شد، این نوسانات تحریمی برنامه ریزی شده است.

مدیر عامل سابق سایپا گفت: تحریم همواره وجود دارد. از 40 سال پیش، 8 سال در جنگ تحمیلی و مابقی آن در جنگ مالی بودیم و باید بدانیم آمریکا همواره به دنبال تحریم است.

مدنی توضیح داد: تجربیات خوبی در صنعت خودروسازی داشتیم به خصوص در مورد حلقه های مفقوده فرانسوی ها؛ فرانسوی ها شریک خوبی نیستند و تکنولوژی را به خوبی منتقل نمی نمایند.

او تشریح کرد: در رابطه با انتقال دانش باید سعی کنیم به 3 میلیون خودرو برسیم، باید روی پلتفرم داخلی کار کنیم و اکنون هم تخصص و هم توانایی را داریم. باید حتما 50 درصد ظرفیت فراوری خودرو روی پلتفرم خودمان باشد تا در مذاکره برگ برنده داشته باشیم.

مدیر عامل سابق سایپا گفت: باید بازار صادراتی خودمان را داشته باشیم و احتیاج به کار شبانه روزی دارد، 50 درصد مابقی باید به شرکت های دیگر اختصاص یابد.

او ادامه داد: مطالعات کافی اگر انجام گردد، می توان کشور ها را ارزیابی کرد. رفتار های آن ها واقعی نیست و هر زمان موقعیت را مناسب دیدند با ما همکاری می نمایند و در غیر اینصورت همکاری نباید کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1542

به "پای رنو و پژو دوباره به ایران باز می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پای رنو و پژو دوباره به ایران باز می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید