ورزش کردن قبل از صبحانه به کنترل قند خون و دیابت نوع دو یاری می نماید

به گزارش گفتمان برتر، نتایج یک مطالعه نشان می دهد که ورزش کردن پیش از صبحانه و با معده خالی به کنترل سطح قند خون و دیابت نوع دو یاری می نماید.

ورزش کردن قبل از صبحانه به کنترل قند خون و دیابت نوع دو یاری می نماید

به گزارش ایرنا به نقل از دیلی میل، بر اساس نتایج این مطالعه که بر روی 30 مرد چاق و یا دارای اضافه وزن انجام شد، بدن افرادی که با شکم خالی و پیش از خوردن غذا ورزش می نمایند در استفاده از انسولین کارآمدتر می گردد.

محققان دانشگاه های باث و بیرمینگهام انگلیس در این مطالعه افراد را به دو گروه تقسیم کردند؛ به مدت 6 هفته یک گروه پیش از ورزش و گروه دیگر پس از ورزش صبحانه خوردند. همه شرکت نمایندگان نیز قبل از ساعت 8 شام می خوردند.

ورزش ها نیز شامل سه بار در هفته دوچرخه سواری و هر بار به مدت 50 دقیقه و با نظارت یک محقق بوده است. هم چنین هیچ قاعده ای در خصوص رژیم غذایی این افراد غیر از محدودیت زمانی صبحانه و شام وجود نداشت.

این مطالعه نشان داد که عضلات افراد گروهی که که پیش از صرف صبحانه ورزش می کردند، نسبت به افرادی که پس از صرف صبحانه ورزش می کردند، نسبت به انسولین حساس تر بود. این به آن معنی است که این افراد برای کاهش سطح قند خون به مقادیر کمتری انسولین احتیاج دارند که این امر به اصطلاح حساسیت نسبت به انسولین خوانده می گردد.

افرادی که حساسیت پایینی نسبت به انسولین دارند که به آن مقاومت نسبت به انسولین گفته می گردد به مقادیر بیشتری انسولین احتیاج داشته و ممکن است دچار دیابت شوند. این افراد هم چنین می توانند به مشکلاتی مانند فشار خون بالا و کلسترول بالا نیز مبتلا شوند.

به گفته متخصصان افرادی که حساسیت بیشتری نسبت به انسولین دارند، کمتر در معرض ابتلا به دیابت نوع دو و افرادی که نسبت به انسولین مقاومت دارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.

اگر چه هر دو گروه در این مطالعه به یک میزان وزن کم نموده و به یک میزان به تناسب اندام دست یافتند اما حساسیت نسبت به انسولین در گروهی که پیش از صرف صبحانه ورزش می کردند، بیشتر تقویت شده بود.

این مطالعه هم چنین نشان داد که عضلات افرادی که در گروهی قرار داشتند که قبل از صرف صبحانه ورزش می کردند، پروتئین های کلیدی بیشتری برای انتقال گلوکز از جریان خون به عضلات داشتند. این افراد هم چنین دو برابر بیشتر از گروهی که پس از صبحانه ورزش می کردند، چربی سوزی داشته اند. این به آن معنا است که چربی بیشتری را به عنوان سوخت مصرف می نمایند، زیرا سطح انسولین آن ها پایین تر است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 419

به "ورزش کردن قبل از صبحانه به کنترل قند خون و دیابت نوع دو یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش کردن قبل از صبحانه به کنترل قند خون و دیابت نوع دو یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید