هوش مصنوعی یک فناوری خطرناک یا راهگشا، آیا محدودیتی برای فناوری هوش مصنوعی وجود دارد؟

به گزارش گفتمان برتر، فناوری هوش مصنوعی با سرعتی چشمگیر تمامی صنایع و دستگاه های الکترونیکی را تغییر داده و آینده جهان را دچار تحول کرده است.

هوش مصنوعی یک فناوری خطرناک یا راهگشا، آیا محدودیتی برای فناوری هوش مصنوعی وجود دارد؟

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری گفتمان برتر از تکنولوژی، در سال های اخیر قابلیت های فناوری هوش مصنوعی به شدت پیشرفت کرده است. از این فناوری هم اکنون در دستگاه های مختلف نظیر روبات ها، رایانه ها، اتومبیل های خودران، تجهیزات صنعتی و بسیاری دیگر از وسایل الکترونیکی استفاده می شود.

هوش مصنوعی به دلیل توانایی بسیار بالا برای یادگیری و ارتقای قابلیت های خود تقریبا هیچ محدودیتی ندارد و در صورت وجود ابزارهای مناسب می تواند تمامی دستورهای طراحان خود را اجرا کند. وجود نداشتن مرز تعیینی برای توانایی های هوش مصنوعی دانشمندان را با این سوال روبرو ساخته است که آیا می توان محدودیتی برای این فناوری تعیین کرد؟ و آیا هوش مصنوعی در آینده برای انسان ها مسئله ای ایجاد نمی کند؟

تحقیقات جدید دانشمندان نشان می دهد با ادامه فرایند کنونی توسعه هوش مصنوعی در آینده ای نزدیک توانایی های این فناوری بسیار بیشتر از انسان ها شده و در حالی که دانشمندان قادر به انجام برخی از کارها نخواهند بود تجهیزات مجهز به این فناوری به راحتی همه امور را حل و فصل می کنند. در واقع به نظر می رسد انسان در آینده با محدودیت روبرو بوده و فناوری هوش مصنوعی هیچ محدودیتی را پیش روی خود نخواهد داشت.

هم اکنون نیز هوش مصنوعی فعالیت هایی مختلفی برنامه ریزی فرایندهای ساخت و تولید قطعات صنعتی را با دقت و سرعت بیشتری نسبت به انسان ها انجام می دهد. متخصصان زیادی از برترین دانشگاه های جهان با تحلیل شرایط کنونی پیشرفت فناوری های هوشمند، قرن حاضر را عصر هوش مصنوعی نامیده اند.

این متخصصان معتقدند اکنون نمی توان با قطعیت در مورد ایجاد خطر از سوی فناوری هوش مصنوعی سخن در آینده گفت اما این فناوری چند سال آینده به شدت زندگی انسان ها را تغییر می دهد و سبک جدید از زیستن را ایجاد می کند.

4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 900

به "هوش مصنوعی یک فناوری خطرناک یا راهگشا، آیا محدودیتی برای فناوری هوش مصنوعی وجود دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی یک فناوری خطرناک یا راهگشا، آیا محدودیتی برای فناوری هوش مصنوعی وجود دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید