ماراتون برنامه نویسان تلفن همراه در دانشگاه شریف

به گزارش گفتمان برتر، هفتمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه روز پنجشنبه، 28 شهریور ماه جاری در دانشگاه صنعتی شریف فعالیت خود را شروع کرد و تا روز 30 شهریور ادامه دارد.

ماراتون برنامه نویسان تلفن همراه در دانشگاه شریف

به گزارش خبرنگاران، پس از گذشت حدود سه ساعت از آغاز مسابقات، سالن برگزاری این ماراتون پر از همهمه و شرکت نمایندگانی بود که تنها دغدغه شان تکمیل طرح ایده اولیه برای گذر از مرحله اول توسط برگزارنمایندگان این ماراتون بود.

روزی طلب، دبیر اجرایی هفتمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه در مورد روند اجرایی مسابقات به خبرنگار خبرنگاران گفت: این رویداد با هدف پیدا کردن افراد مستعد در حوزه برنامه نویسی و متصل کردن آن ها به بازار کار برگزار می گردد. روند برگزاری مسابقات به این شکل است که چند ماه قبل از آغاز مسابقات، کمیته ارتباط با صنعت تشکیل می دهیم و در جلسه ای شرکت های فعال در این حوزه را دعوت و چالش های اصلی مسابقه را انتخاب می کنیم؛ البته قصد داریم چالش های ارائه شده در این مسابقه با بازار کار مرتبط باشد تا بعد از آن، گروه های برتر مستقیما به شرکت های فعال در این زمینه که از حامیان مسابقه نیز هستند، متصل شوند.

وی توضیح داد: در این مسابقات حدود 700 نفر ثبت نام اولیه داشتند که با توجه به محدودیت ظرفیت پذیرش توانستیم فقط 300 نفر را پذیرش کنیم؛ در حال حاضر در حدود 100 تیم در حال کار روی ایده هایشان هستند و هیچ شرایط خاصی برای ثبت نام اولیه نداشتیم و تنها معیارمان ایده های اولیه ای بود که برای ما ارسال می کردند؛ در این مسابقات از حدود 16 استان از جمله تهران، یزد، خراسان رضوی و همدان و از رده سنی 15 تا 35 سال و درگروه های دو الی چهار نفره حضور دارند.

دبیر اجرایی هفتمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه اعلام کرد: شرکت نمایندگان 48 ساعت فرصت دارند که یک نسخه اولیه اپلیکیشن موبایل را تحویل تیم داوری دهند و بعد از این حدود 15 تیم برتر برای ورود به مرحله دوم که شنبه آغاز می گردد، انتخاب می شوند و در مرحله دوم باید اپلیکیشن هایشان را معرفی نمایند و در آخر با امتیازگیری رتبه بندی تیم ها تعیین می گردد.

روزی طلب توضیح داد: تمام تجهیزات لازم برای شرکت نماینده ها به عهده خودشان است، اما وعده ای غذایی و خوابگاه توسط مسئولان اجرایی مسابقات برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی یادآور شد: جوایز این مسابقه برای سه تیم اول است که برای تیم اول 10 میلیون تومان، تیم دوم سه میلیون تومان و تیم سوم دو میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

در بخش دیگری از این ماراتون با چند گروه از شرکت نمایندگان در ارتباط با چگونگی شرایط کلی مسابقات گفت وگویی انجام شد که گروه اول اظهار کردند: سال جاری دومین سالی است که در مسابقات شرکت می کنیم و سال گذشته هم جزو تیم های برتر بودیم؛ در این مسابقات بعد از ثبت نام، یکسری ایده به ما می دهند که با توجه به ایده ها تا 48 ساعت فرصت داریم روی ایده ها کار کنیم و اگر داورها تایید نمایند مرحله اول مسابقه تمام می گردد و حدود 15 تیم برای مرحله بعد انتخاب می شوند، سپس از بین آنها هر کدام که بهتر باشد به عنوان تیم برتر انتخاب می شوند. هدف گروه ما از شرکت در این مسابقه این بود که ببینیم آیا می توانیم در این دو روز توانایی های خود را بسنجیم و بتوانیم ایده های خود را تجاری سازی کنیم؟

ایده ما در ارتباط با یک نرم افزار حسابرسی است که به صورت ماهانه تمام فعالیت های حسابداری یک شخص را که شامل پرداخت قبوض و ... است، انجام دهد.

کسانی که در این مسابقه شرکت نموده اند اکثرا فارغ التحصیل رشته کامپیوتر هستند .

تنها مشکل اینجا از نظر گروه ما شلوغ بودن و کوچک بودن مکان است که باعث شده ما خیلی راحت نباشیم.

گروه بعدی در این گفت وگو با اشاره به ناراضی بودنشان از کوچک بودن مکان مسابقه، گفتند: مسابقات روند خوبی دارد، به این صورت که ابتدا گروه ها جمع می شوند و ایده پردازی می نمایند و سپس قسمت عملی کار را آغاز می نمایند و ایده شان را کامل نموده و کارشان را ارائه می دهند و پس از تایید داوری، جوایزی به سه گروه اول اهدا می گردد. گروه ما سال گذشته هم شرکت نموده است، اما به دلیل نداشتن آشنایی کامل، سال جاری با قدرت بیشتری در مسابقات شرکت کردیم.

ما در این مسابقات سه روز قرنطینه هستیم و حق بیرون رفتن از این مکان را نداریم؛ هدف ما فراوری یک اپلیکیشن با کیفیت است؛ چون یکسری کمبود در حوزه گردشگری سلامت وجود دارد و ما قصد داریم این کمبودها را جبران کنیم. در برنامه ما مناطق مختلف با استفاده از هوش مصنوعی به گردشگران معرفی می شوند تا بتوانند از کالا و خدمات داخل ایران استفاده نمایند و سفر خوشی را داخل ایران داشته باشند.

گروه بعدی که برای دومین بار از استان تبریز در این مسابقات شرکت نموده بودند، در این گفت وگو گفتند: سال گذشته به دلیل عدم آشنایی کامل با روند مسابقات نتوانستیم جزو تیم های برتر باشیم، اما سال جاری با استفاده از تجارب قبلی امیدواریم هدفمند جلو برویم و مهم ترین انگیزه ما از شرکت در این مسابقه به جز بحث اقتصادی، رتبه آوردن بین تمام کدنویسان تلفن همراه و مطرح شدن در سطح کشور است و برای گروه ما مطرح شدن در سطح کشوری خیلی با ارزش تر از جوایز این مسابقه است.

ایده ما در حوزه تبلیغات و کسب و کار است، چون در بازار کار تمام فراورینمایندگان احتیاج دارند قبل از فراوری محصول شان بدانند که محصولشان فروش خواهد داشت یا خیر و یا مشتری چه چیزی از فراورینماینده انتظار دارد و ما ایده مان در این خصوص است.

حال باید دید بین این گروه های سخت کوش، کدام گروه و با چه ایده ای برنده این ماراتون می گردد؟

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 315

به "ماراتون برنامه نویسان تلفن همراه در دانشگاه شریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماراتون برنامه نویسان تلفن همراه در دانشگاه شریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید