میانمار 25 هزار زندانی را عفو کرد

به گزارش گفتمان برتر، خبرگزاری رویترز روز شنبه از یانگون گزارش داد: رئیس جمهوری میانمار در اقدامی بیسابقه به مناسب سال نوی این کشور برای آزادی 25 هزار زندانی فرمان عفو صادر کرد

میانمار 25 هزار زندانی را عفو کرد

این رسانه به نقل از دفتر ریاست جمهوری میانمار نوشت: وین مینت رئیس جمهوری این کشور گفت با هدف خشنودی شهروندان و نیز رفع نگرانی های بینالمللی تعداد 24 هزار و 896 زندانی را آزاد می کند.

وی مناسبت این اقدام را فرارسیدن سال نوی کشورش گفت و بدون اینکه به تشریح جرایم این زندانیان بپردازد افزود: آزادی این تعداد از مجرمان که شامل 87 تبعه خارجی نیز می شود به صورت بی قید و شرط صورت می گیرد.

سخنگوی سازمان امور زندان های میانمار نیز امروز به رویترز گفت: آزادسازی این تعداد زندانی با نگرانی ها درباره شیوع ویروس کرونا ربطی ندارد و صرفا برای خشنودی ملت به مناسب سال نوی میانمار است.

این درحالی است که با وجود ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع اعتراضی در این کشور، دیروز جمعیت زیادی از مردم در مقابل یک زندان واقع در یانگون پایتخت تجمع کرده و خواستار آزادی اعضای خانواده خود در زندان های این کشور شده بودند.

فرمان رئیس جمهوری میانمار یکی از بزرگترین عفوهای سال های اخیر در این کشور ارزیابی شده است. با این وجود تعیین نیست که آیا در بین زندانی های مورد عفو قرار گرفته محکومان جرایم سیاسی ناشی از مخالفت با دولت نیز وجود دارند یا خیر.

در حالی که دولت این کشور بارها ادعا کرده است که هیچ زندان سیاسی در این کشور وجود ندارد، گروه های حقوق بشری از وجود ده ها تن از مخالفان دولت که صرفا به دلیل فعالیت سیاسی در این کشور زندانی هستند خبر می دهند.ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 896

به "میانمار 25 هزار زندانی را عفو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانمار 25 هزار زندانی را عفو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید