تصمیم ایران برنامه ریزی شده و دقیق است

به گزارش گفتمان برتر، تهران- خبرنگاران- فرانسوا نیکولو سفیر فرانسه در ایران طی سال های 2001 تا 2005 (1380 تا 1384) التیماتوم برجامی ایران را برنامه ریزی شده و دقیق خواند.

تصمیم ایران برنامه ریزی شده و دقیق است

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری اسپوتنیک بامداد پنجشنبه به نقل از نیکولو سفیر نوشت:تصمیم امروز ایران با هدف بدتر کردن اوضاع نبوده، بلکه با دقت و در پاسخ به تحریم های فزاینده آمریکا علیه تهران اتخاذ شده است.

وی اضافه کرد: واکنش امروز ایران، هشدار آمیز و در چارچوب دیپلماتیک و توافق وین است؛ توافقی که بر امکان اتخاذ اقدامات جدید در صورت عدم پایبندی طرف های آن به تعهدات خود صحه می گذارد.

سفیر اسبق فرانسه در ایران در خصوص دشواری کار اروپا برای حفظ برجام به اسپوتنیک گفت: طرف های اروپایی در وضعیت دشواری قرار دارند؛ چرا که آن ها با وجود تحریم های آمریکایی نمی توانند به راحتی با ایران تعامل کنند. اروپایی ها در پی مکانیزم هایی هستند که بتوانند تجارت با ایران را ادامه دهند.

تهران نیز نمی خواهد در دام آمریکایی ها بیفتد و بنابر این در توافق هسته ای باقی خواهد ماند.

بسیاری از کارشناسان اقدام ایران در کاهش برخی تعهدات در برجام را که رئیس جمهوری از آن با عنوان جراحی برجام یاد کرد، اقدامی هوشمندانه توصیف کردند که اروپایی ها را با انتخابی مهم رو به رو ساخته است.

کاهش اجرای تعهدات ایران شامل توقف فروش مازاد ذخایر آب سنگین و اورانیوم غنی شده است.

شبس**9460** 1917

منبع: ایرنا
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 123

به "تصمیم ایران برنامه ریزی شده و دقیق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم ایران برنامه ریزی شده و دقیق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید