ممنوعیت سفر زمینی به کشور ترکیه

به گزارش گفتمان برتر، یک مقام مسئول گفت: هیچ سفر زمینی از طریق اتوبوس به کشور ترکیه انجام نمی شود، این در حالی است که ترانزیت ما با کشور ترکیه در حال انجام است.

ممنوعیت سفر زمینی به کشور ترکیه

به گزارش خبرنگاران، جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل با بیان اینکه با توجه به شیوع گسترده بیماری کووید 19 در کشور ترکیه، وزیر بهداشت در نامه ای به عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه با بیماری کرونا، بر ضرورت توقف یک هفته ای ایاب و ذهاب از طریق مرز های هوایی و زمینی با این کشور و لزوم همکاری استانداران در این زمینه، تاکید کرده است، اضافه نمود: از سال گذشته با توجه به گسترش ویروس کرونا تردد های زمینی به کشور ترکیه تنها در حد ضرورت انجام می شود.

او ادامه داد: هم اکنون سفر به کشور ترکیه تنها در قالب سفر های ضروری برای افراد دو تابعیتی، شاغلان، دانشجویان و یا افرادی که در کشور ترکیه و یا ایران اقامت دارند، انجام می شود و از سال گذشته هم هیچ سفری به کشور ترکیه از طریق بخش حمل و نقل جاده ای و از طریق اتوبوس صورت نگرفته است.

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اظهار کرد: با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا و نامه وزیر بهداشت به وزیر کشور در رابطه با کنترل مبادی زمینی و هوایی سازمان راهداری و بخش ترانزیتی تمامی پیشنهادات و اقداماتی که در این بخش باید صورت بگیرد را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کرده و ما هم اکنون منتظر تصمیم گیری در این بخش هستیم و تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا در این حوزه هستیم.

به گفته هدایتی ممنوعیت و یا محدودیت تردد به کشور ترکیه از مرز های زمینی و هوایی تنها مربوط به بخش مسافری است و حوزه ترانزیتی را در بر نمی گیرد.

او توضیح داد: هم اکنون ترانزیت ما با کشور ترکیه در حال انجام است و ممنوعیت و یا محدودیتی برای انجام تبادلات تجاری با این کشور در رابطه با کرونا وجود ندارد.

مدیر کل ترانزیت تاکید کرد: تمامی دستور العمل های بهداشتی در پایانه های مرزی به صورت کامل رعایت می شود و به صورت مرتب پایانه ها و ناوگان حمل و نقل جاده ای ضدعفونی و گندزدایی می شوند.

هدایتی بیان کرد: با این وجود ما در بخش ترانزیت و مسافری تابع تصمیمات ستاد مقابله با کرونا هستیم و هر تصمیمی که در این رابطه اخذ شود ما آن را انجام خواهیم داد.

او توضیح داد: هم اکنون مرز ها برای انجام مبادلات تجاری و ترانزیت با کشور های همسایه باز است و مسئله ای در این بخش برای انجام تبادلات مختلف تجاری وجود ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1501

به "ممنوعیت سفر زمینی به کشور ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت سفر زمینی به کشور ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید