جهش فراوری رشد خارق العاده در فراوری بنگاه های مالی است

به گزارش گفتمان برتر، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آنالیز موضوع شعار سال جهش فراوری گفت: جهش فراوری صرفاً به معنای رشد فراوری نیست، منظور از جهش فراوری رشد خارق العاده در فراوری بنگاه های مالی است.

جهش فراوری رشد خارق العاده در فراوری بنگاه های مالی است

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خبرنگاران از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، در نشست شورای هماهنگی اقتصادی این وزارتخانه، اظهار کرد: سن متوسط مدیران در وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی بیش از 12 سال کاهش یافته است.

وی جوان گرایی و نخبه گرایی را یکی از راهکارهای مؤثر در ارتقای بهره وری سازمانی ارزیابی کرد و گفت: مهم ترین راه تحقق این هدف برگزاری آزمون های استخدامی عادلانه برای انتخاب بهترین نیروها است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر ضرورت خروج زیرمجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بنگاه داری، اظهار کرد: واگذاری بنگاه های اقتصادی هدف ما در آینده است. برای تحقق این هدف، تا به امروز 10 درصد از سهام شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی عرضه شده است.

شریعتمداری اضافه نمود: علاوه بر تحریم های ناعادلانه و ظالمانه که از قبل وجود داشت، ویروس کرونا نیز سال جاری به آن اضافه شد که لزوم توجه بیشتر به مسائل اقتصادی را دوچندان می نماید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در طول تاریخ، ایران تنها کشوری است که تحت شدیدترین تحریم ها قرارگرفته است اضافه نمود: تأثیر کاهش تقاضا بر زنجیره عرضه و ایجاد بی ثباتی در فضای اقتصاد دنیای و در نهایت تأثیر آن بر مصرف نمایندگان و سرمایه گذاران بعد از شیوع ویروس منحوس کرونا مسئله ای غیرقابل انکار است.

وی با اشاره به آمارهای بانک دنیای، صندوق بین المللی پول و سایر نهادهای پژوهشی اقتصادی درباره تأثیرپذیری اقتصاد دنیای از کرونا، اظهار کرد: در حوزه های مرتبط با کالا و خدمات اثرگذاری کرونا در کشورهای مختلف متفاوت بوده است؛ کشورهایی که بیشتر در زنجیره خدماتی مانند گردشگری فعالیت داشته اند، بیشتر آسیب دیده اند.

شریعتمداری با اشاره به شاخص های منتشره از سوی سازمان تجارت دنیای مبنی بر اثرگذاری 40 درصدی شیوع کرونا بر تجارت دنیای، افزود: این رقم بسیار قابل ملاحظه است که می تواند تأثیری جدی بر بازارهای اقتصاد ایران هم داشته باشد. بر همین اساس توجه به بنگاه های اقتصادی کشور اهمیت ویژه ای پیدا می نماید.

کاهش 40 درصدی شاخص سرمایه گذاری خارجی در دنیا

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت توجه به حمایت از طرح های اشتغال آفرین از سوی معاونت توسعه اشتغال و کارآفرینی نیز تأکید کرد و گفت که معاونت امور تعاون و بانک توسعه تعاون باید برنامه جهش فراوری خود را برای تحقق این شرایط آماده نمایند.

تأکید بر ایجاد شفافیت در فعالیت بنگاه های اقتصادی

شریعتمداری با تأکید بر ضرورت استقرار کامل هرچه سریع تر سامانه هوش تجاری BI در شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: ایجاد شفافیت در فعالیت بنگاه های اقتصادی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که در دستور کار این وزارتخانه واقع شده است؛ همه بنگاه های اقتصادی مکلف به رعایت اصول شفافیت مکلف هستند که فراوری داده و انتشار آن در سطح عموم از اصلی ترین شاخص های تحقق این شفافیت است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اهمیت حفظ سلامت اقتصادی و پاک دستی در اداره امور، اظهار کرد: این موضوع جز مسائل غیرقابل اغماض است و هیچ عذری برای دسترسی غیرعادی به منابع قابل قبول نیست.

وی استقرار نظام حاکمیت شرکتی و حکمرانی مطلوب را یکی از موضوعات مهم در اداره امور دانست و گفت: برای این مسئله برنامه ریزی نموده ایم تا نظام درست حاکمیت شرکتی پیاده و عملیاتی گردد.

جهش فراوری، صرفاً به معنای رشد فراوری نیست

شریعتمداری با آنالیز موضوع شعار سال جهش فراوری گفت: جهش فراوری صرفاً به معنای رشد فراوری نیست، منظور از جهش فراوری رشد خارق العاده در فراوری بنگاه های اقتصادی است؛ از همین جهت اصلاح ساختار اقتصادی و انسانی، نوآوری، تحقیق و توسعه، اصلاح نظام مدیریت و تصمیم گیری، ساختار فنی، بازاریابی و فروش محصول و استفاده از سازوکار تأمین اقتصادی بازار سرمایه از جمله موضوعاتی هستند که تحقق جهش فراوری را رقم می زنند.

شریعتمداری، به روز بودن حسابرسی شرکت های اقتصادی را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: همه مجامع قانونی شرکت ها باید به موقع انجام و تکالیف آن باید به صورت جدی پیگیری گردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از اقدام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش برای تبادلات دریایی با ونزوئلا تقدیر کرد و گفت: این افتخار ارزشمندی برای شرکت ملی نفتکش و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و البته ناخداهای کشتی های اعزامی است که با وجود تهدیدهای استکبار دنیای چنین کار بزرگی را انجام دادند.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1026

به "جهش فراوری رشد خارق العاده در فراوری بنگاه های مالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهش فراوری رشد خارق العاده در فراوری بنگاه های مالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید