مطهری: پرسپولیس مقابل پیکان باید حواس جمع باشد

به گزارش گفتمان برتر، حمید مطهری در نشست خبری پیش از ملاقات تیمش مقابل پیکان در هفته بیست وپنجم لیگ برتر گفت: عید فطر را تبریک می گویم. در خصوص بازی فردا مهمترین نکته این است که تمرکز بالایی داشته و نگاهی به اطراف مان نداشته باشیم. نگاه به اطرف تمرکز تیم را پایین می آورد. نگاه ما رو به جلوست. از لحاظ فنی پیکان تیم باانگیزه و دونده ای است. دو حُسن خوب دارند؛ اول اینکه دفاع تیمی خوبی دارند و دوم هم اینکه در بخش انتقال از دفاع به حمله تیم خوبی هستند اما ما راهکارهایی داریم.

مطهری: پرسپولیس مقابل پیکان باید حواس جمع باشد

وی ادامه داد: ما خیلی باید حواس مان جمع باشد و در بازپس گیری توپ و انتقال های منفی باید باهوش و خوب عمل کنیم تا از پیکان ضربه نخوریم. راه های رسیدن به گل پیکان را هم با توجه به شناختی که داریم، مرور کردیم. همواره گفتم یک فوتبال خوب و قابل احترام را ارائه می کنیم و ان شاءالله نتیجه خوبی هم بگیریم. تیم ما یک تیم مبارزه گر و جنجگوست. بچه ها این را در تمرینات نشان دادند و خیلی با نشاط و انگیزه کار کردند. امیدوارم فردا روز خوبی داشته باشیم. بند کفش های مان را خیلی محکم تر از قبل برای این بازی می بندیم؛ طوری فکر می کنیم که انگار این بازی آخرین بازی عمرمان است. آنقدر این بازی برای ما مهم است و باید خیلی باتلاش و باصلابت کار کنیم.

مربی تیم پیکان در خصوص اینکه گفته شده است ملاک قهرمانی بازی رو در رو است و استقلال شرایط بهتری از این بابت دارد، گفت: درست است ما مربیان همه جوانب را در نظر می گیریم، ولی الان نگاه مان بازی پیکان است و تا آن موقع فرصت زیاد است. الان کنفرانس بازی با پیکان است و در خصوص این موضوعات بعداً می توانیم فکر کنیم. ما تمام جوانب را در نظر خواهیم گرفت.

پیکان در هفته های اخیر در بازی های خارج از خانه نباخته و نتایج خوبی گرفته است. چه استراتژی مقابل این تیم دارید؟، مطهری در واکنش به طرح این پرسش خاطر نشان کرد: پیکان دو آیتم خیلی خوب دارد، اول دفاع تیمی این تیم است، اما راهکارهای زیادی وجود دارد که به این تیم ضربه بزنیم. در تمرینات هم این موضوع را مرور کردیم. باید خیلی باحوصله بوده و ریتم خوبی داشته باشیم. گاهی مثل یک موج که به سمت ساحل می آید باید پُرفشار باشیم، گاهی هم باید آرامتر. این موضوعی است که ما معین می کنیم در چه دقایقی پُرفشارتر کار کنیم و گاهی کمتر. باید با حوصله تر کار کنیم تا سه امتیازی بازی فردا را بگیریم.

وی در خصوص اینکه آیا پرسپولیس تغییراتی را نسبت به بازی قبل خواهد داشت یا خیر، گفت: من همواره گفتم پرسپولیس یک تیم به تمام معناست و کار تیمی حرف اول را در تیم ما می زند. علیرغم اینکه خیلی از دوستان می گویند پرسپولیس ثبات داشته، اما تیم ما نفرات زیادی را از دست داده است. این بهانه نیست، این پاسخی است به سؤال شما. بنابراین هر کسی در پازل تاکتیکی قرار می گیرد سعی می کنیم به برترین شکل از او بازی بگیریم. همه بچه ها هم با نهایت تعهد در کنار تیم بودند. مسئله ای از این بابت نداریم. طبیعی است در فوتبال هم شما تغییراتی داشته باشید و این اتفاقات اجتناب ناپذیر است.

مربی تیم پرسپولیس در ادامه درباره تأثیر غیبت وحید امیری و مهدی ترابی در این تیم شرح داد: همانطور که گفتم ما همواره به کار تیمی اعتقاد داریم، ولی ترابی و امیری دو مهره فوق العاده ای هستند. من نمی گویم، عملکرد این بازیکنان طی این سال ها نشان داده است بازیکنان فوق العاده ای هستند. خصوصاً در نبردهای یک در مقابل یک، ولی باید سعی کنیم بازی بدون این دو بازیکن را هم تجربه کنیم و بازی را به نفع خودمان به اتمام برسانیم.

مطهری راجع به قضاوت داوران در هفته های پایانی گفت: دوست ندارم در خصوص داوری حرف بزنم، ولی در شش هفته به جامانده با توجه به شرایط جدول انتظار دارم داوران عزیز نهایت دقت و تمرکز را داشته باشند و برای همه تیم ها یکسان و با عدالت سوت بزنند. توقع بی جایی هم نیست و امیدوارم این اتفاق بیفتد تا خدای نا نموده مسئله ای برای تیمی پیش نیاید.

وی در واکنش به این موضوع که بعضی طرفداران نسبت به تعطیلی تمرینات و بعضی اتفاقات دیگر معترض هستند، شرح داد: متأسفانه این موجی است که یکسری از آقایان در فضای مجازی راه می اندازند. بعضی از دوستان یا آدم های معمولی علم تمرین را نمی دانند که چه مواقعی تیم احتیاج به ریکاوری و بازسازی دارد. آن یک روز تعطیلی تیم را باانرژی تر را در قالب کارهای تمرینی می آورد. در یک فصل فرسایشی شما هر چقدر به آخر فصل نزدیک می شوید این تعطیلی یک احتیاج است. بازیکنان ما آدم آهنی نیستند و از لحاظ علمی بدن آنها احتیاج به استراحت دارد. متأسفانه بعضی ها نمی دانند و این را بُلد می نمایند. مگر همین تیم با همین شرایط قبلاً این کار را نمی کرد؟ مگر این تیم قهرمان لیگ برتر نبوده است؟ این س>الات خیلی سطحی است و خیلی سیستماتیک و حساب شده این موج را راه می اندازند تا به تیم ضربه بزنند. در نهایت دقت و علم و دانش این تمرینات برگزار می گردد و هیچ اتفاقی نیست. ما کار خودمان را می کنیم و زمانی که احساس کنیم تیم احتیاج به استراحت دارد این کار را انجام خواهیم داد. کاری هم به این صحبت ها و شایعات نداریم.

منبع: فرارو
انتشار: 31 خرداد 1401 بروزرسانی: 31 خرداد 1401 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1990

به "مطهری: پرسپولیس مقابل پیکان باید حواس جمع باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطهری: پرسپولیس مقابل پیکان باید حواس جمع باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید