بازسازی اضطراری دانشسرای رشت در صورت تأمین اعتبارات

به گزارش گفتمان برتر، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان، ولی جهانی در روز 7 بهمن ماه با اعلام این خبر گفت: عمارت تاریخی دانشسرا با تزئینات آجری و پنجره های چوبی با معماری خاص به عنوان نخستین دانشسرای شهر رشت (مدرسه رشیدی) روزگاری محل تربیت آموزگاران و معلمان فرهیخته این سرزمین بوده که با مساحت 1400 مترمربع و در دو طبقه با زیربنای 670 مترمربع در یکی از محله های قدیمی شهر رشت (ساغریسازان) و با شماره 23046 در مرداد 1387 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

بازسازی اضطراری دانشسرای رشت در صورت تأمین اعتبارات

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

معاون میراث فرهنگی گیلان اضافه نمود: این بنای تاریخی ابتدا در اختیار اداره کل آموزش و پرورش گیلان قرار داشته که با شکایت وراث مالکیت بنا از آن اداره کل سلب و در اختیار وراث نهاده شد که به دلیل عدم رسیدگی های لازم توسط وراث شرایط سلامت این بنا در خطر تهدید جدی نهاده شده است.

جهانی اضافه نمود: شرایط این بنا و احتیاج به تأمین منابع اقتصادی برای انجام طرح بازسازیی آن طی مکاتبات متعدد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان در سنوات گذشته و امسال با استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان و وزارت خانه به اطلاع رسیده است.

جهانی در خاتمه و با اشاره به آسیب های جدی وارده به سقف بنا دانشسرای رشت اضافه نمود: با توجه به شرایط اضطراری بنا و مذاکرات اجرا شده با شهرداری و اعضای شورای شهر رشت و درخواست تأمین منابع اقتصادی از استاندار، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت خانه همچنین استفاده از ظرفیت خیرین میراث فرهنگی در صورت تأمین منابع اقتصادی مورد احتیاج برای انجام طرح بازسازی ساختمان دانشسرا این مسئله در اولویت های اصلی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان خواهد بود.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1330

به "بازسازی اضطراری دانشسرای رشت در صورت تأمین اعتبارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی اضطراری دانشسرای رشت در صورت تأمین اعتبارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید