فوربس: ثروتمندان در این یک سال خیلی ثروتمند شدند

به گزارش گفتمان برتر، مجموع ثروت میلیاردرهای دنیا در سال 2020 نسبت به سال قبل آن 5.1 تریلیون دلار افزایش داشته است.

فوربس: ثروتمندان در این یک سال خیلی ثروتمند شدند

به گزارش خبرنگاران به نقل از فوربس، اگرچه شیوع کرونا در دنیا تا به امروز منجر به ورشکستگی شمار زیادی از کسب و کارها و بیکاری و یا کاهش درآمد چشمگیر بخشی از شاغلان در سطح دنیا شده است اما فرایند افزایش ثروت افراد ثروتمند در دنیا نه تنها متوقف نشده که سرعت آن نسبت به سال قبل از شیوع کرونا بیشتر هم شده است. در حال حاضر 2725 نفر در دنیا وجود دارند که یک میلیارد دلار و بیشتر ثروت دارند و این یک رقم یک رکورد جدید در تعداد میلیاردرهای دنیا محسوب می گردد.

حدود دو سوم کل میلیاردرهای دنیا در سال 2020 پیروز شدند ثروت خود را بیشتر نمایند و تخمین زده می گردد مجموع ثروت میلیاردرهای دنیا تا خاتمه سال قبل با 5.1 تریلیون دلار افزایش در مقایسه با سال 2019 به 13.1 تریلیون دلار رسید.

به گفته فوربس، در سال قبل 493 نفر برای نخستین بار وارد باشگاه میلیاردرهای دنیا شدند. آمریکا با 724 میلیاردر بیشتر تعداد میلیاردرها را داشته است و چین با 698 و هند با 140 میلیاردر در رده های بعدی قرار دارند.

تا ابتدای ماه مارس، مجموع ثروت میلیاردرها تنها در امریکا به نسبت به قبل از شیوع کرونا 1.3 تریلیون دلار رشد نموده است بدین معنا که افراد دارای یک میلیارد دلار ثروت و بیشتر در امریکا، در مجموع 4.2 تریلیون دلار ثروت در اختیار دارند که این رقم معادل یک پنجم کل فراوری ناخالص داخلی آمریکا، بیشتر از مجموع ثروت پنج دهک پایین این کشور و بیشتر از فراوری ناخالص داخلی کشورهایی چون آلمان و یا انگلیس است.

پیامدهای وسیع کرونا بر روی اقتصاد کشورها همچنین باعث شده است با هدف جذب سرمایه خارجی بیشتر، دولت ها مشوق های وسوسه نماینده ای برای افراد ثروتمند در نظر بگیرند تا آن ها را به انتقال سرمایه خود به کشورهایشان مجاب نمایند. طبق برآورد موسسه هنلی اند پارتنرز- شمار درخواست میلیاردرهای آمریکایی برای انتقال تمام یا بخشی از سرمایه خود به دیگر کشورها در سال 2020 نسبت به سال قبل آن 206 درصد افزایش یافت. این رقم برای برزیل نیز 156 درصد بوده است. به گفته این موسسه سوئیس، لوکزامبورگ و سنگاپور بیشترین جذب سرمایه خارجی را در زمان همه گیری داشته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1497

به "فوربس: ثروتمندان در این یک سال خیلی ثروتمند شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوربس: ثروتمندان در این یک سال خیلی ثروتمند شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید