رونمایی از 6 عنوان کتاب با موضوع سرمایه های نمادین تهران

به گزارش گفتمان برتر، شهر: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از 6 کتاب پیرامون سرمایه های نمادین تهران با عنوان تهران از منظر هنرمندان رونمایی خواهد شد.

رونمایی از 6 عنوان کتاب با موضوع سرمایه های نمادین تهران

به گزارش شهر، غلامحسین محمدی، رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با اعلام خبر رونمایی از 6 عنوان کتاب با موضوع سرمایه های نمادین تهران گفت: انتشارات علمی و فرهنگی با همکاری شهرداری تهران این کتاب ها را رونمایی نموده و به بهانه آن، به تهران از منظر هنرمندان خواهد پرداخت.

محمدی اضافه کرد: مجموعه کتب سده به تقویت هویت تهران و کسانی که در شکل گیری این هویت نقش برجسته ای داشته اند، در بازه زمانی یک صد ساله پرداخته و شامل صد سال نقاشی در تهران، صد سال عکاسی مناظر شهری، صد سال گرافیک در تهران، صد سال کاریکاتور در تهران، صد سال شعر در تهران و صد سال نویسندگی در تهران است.

او هدف از این فعالیت را معرفی فعالان در شکل گیری تصویر و برند امروز تهران دانست و گفت: در حاشیه این برنامه مجموعه نشست هایی نیز با حضور مولفین و منتقدین این حوزه برگزار می گردد.

به گفته محمدی سلسله نشست های تهران از منظر هنرمندان محدود به این 6 کتاب نخواهد بود و در ادامه با عنوان های دیگر و منظرهای دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش امیر سقراطی، سجاد باغبان، حسن موریزی نژاد، سعید رفیعی منفرد، عیسی جباری برای کتاب صد سال نقاشی در تهران و مهدی وثوق نیا ، فرهاد فخریان، نجف شکری، مهرداد افسری، رامیار منوچهرزاده برای کتاب صد سال عکاسی مناظر شهری در تهران و معراج قنبری، کیانوش غریب پور، بیژن صیفوری، مجید کاشانی برای کتاب صد سال گرافیک از جمله این منتقدین و نویسندگانی هستند که در هفته اول رونمایی کتاب ها حضور خواهند داشت.

همچنین هفته دوم نیز با حضور جمال رحمتی، فیروزه مظفری، احمد عربانی، بهرام عظیمی، هادی حیدری برای کتاب صد سال کاریکاتور در تهران و سجاد گودرزی، کامیار عابدی، علی مسعودنیا و رزا جمالی برای کتاب صد سال شعر در تهران و در نهایت میلاد حسینی، مهدی افروزمنش، مهدی یزدانی خرم، سینا دادخواه و مهراوه فردوسی نشست ها برگزار خواهند شد. همانطور که در مقدمه کتاب نیز آمده است؛ این مجموعه گامی است که شاید نقطه آغاز آن را بتوان ثبت و معرفی این سرمایه های نمادین و تأثیرگذار برشمرد. شخصیت ها و آثاری که بر بستر شهر یا متأثر از این شهر به وجود آمده و بالیده اند و امروز میراث و سرمایه ای هستند که برای فرزندان ماست و بخش مهمی از هویت و تاریخ شهر و کشور ما را نمایندگی می نمایند.

این نشست ها به صورت مجازی و بدون حضور حضار در استدیو انتشارات علمی فرهنگی برگزار شده و به وسیله شبکه شهر و آپارات و دیگر پلتفرمهای مجازی پخش خواهد شد .

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1238

به "رونمایی از 6 عنوان کتاب با موضوع سرمایه های نمادین تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از 6 عنوان کتاب با موضوع سرمایه های نمادین تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید