دیدار روسای مجلس قزاقستان و روسیه؛ همکاری مرزی محور مذاکرات

به گزارش گفتمان برتر، رئیس مجلس سنای قزاقستان در سفر به روسیه با رئیس شورای فدراسیون این کشور دیدار و بر تسهیل عبور و مرور شهروندان از مناطق مرزی تاکید نمود.

دیدار روسای مجلس قزاقستان و روسیه؛ همکاری مرزی محور مذاکرات

به گزارش خبرنگار گفتمان برتر در دوشنبه، دریغه نظربایوا رئیس مجلس سنای قزاقستان که در قالب یک سفر رسمی در راس هیاتی از نمایندگان مجلس سنای این کشور وارد روسیه شد با والنتیونو ماتویینکو رئیس شورای فدراسیون این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

در جریان این ملاقات رئیس مجلس سنای قزاقستان به همکاری های مرزی 2 کشور توجه و خواهان آنالیز مسائل مربوط به افزایش وضعیت گذرگاه های مرزی میان 2 کشور شد.

وی در این راستا بر ضرورت تسهیل حداکثر روند عبور مرز به نفع مردم بویژه ساکنان مناطق مرزی 2 کشور تاکید و گفت: این امر بر توسعه تبادلات اجتماعی، مالی و فرهنگی تاثیر مثبت و منجر به افزایش تجارت کوچک و متوسط در منطقه و تسریع فرآیندهای همگرایی خواهد شد.

باید گفت که شهروندان روسیه و قزاقستان حق تردد بدون ثبت نام در قلمرو یکدیگر به مدت 90 روز را دارند اما شهروندان روسیه می توانند بعد از اتمام این مدت همان زمان دوباره وارد قزاقستان شوند، ولی قزاق ها بعد از اتمام این مدت تنها بعد از گذشت 90 روز حق ورود دوباره به روسیه را دارند.

مسائل زیست محیطی، استفاده از آب و رودخانه های فرامرزی از جمله دیگر موضوعاتی بود که در این ملاقات مورد آنالیز نهاده شد.

در انتها این دیدار به رئیس شورای فدراسیون روسیه برای سهم وی در تقویت و توسعه روابط دوجانبه میان 2 کشور مدال دوستی درجه اول قزاقستان تقدیم شد.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 429

به "دیدار روسای مجلس قزاقستان و روسیه؛ همکاری مرزی محور مذاکرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار روسای مجلس قزاقستان و روسیه؛ همکاری مرزی محور مذاکرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید