دستگاه تنفس مصنوعی برای بیماران کرونایی در کشور ساخته شد

به گزارش گفتمان برتر، محققان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، با همکاری پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا دستگاه تنفس مصنوعی ساختند.

دستگاه تنفس مصنوعی برای بیماران کرونایی در کشور ساخته شد

گروهی از محققان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، با همکاری پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، پیروز به ساخت دستگاه تنفس مصنوعی برای استفاده بیماران دارای مسائل تنفسی مبتلا به ویروس کرونا COVID-19 شدند.

این دستگاه نتیجه کوشش پژوهشگران دانشگاه تهران دکتر هادی مرادی و دکتر سید کمال الدین ستاره دان و هم چنین دکتر مرتضی بهزاد نسب از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران است که با همکاری گروه پروفسور Slocum در دانشگاه MIT باز طراحی و ساخته شده است.

سادگی و سهولت ساخت را می توان از مزایای این دستگاه تنفس مصنوعی برشمرد. این دستگاه به صورت منبع باز (Open source) در اختیار تمامی افراد قرار گرفته تا هر شخص متخصصی بتواند نمونه ای از آن را ساخته و برای احتیاج محلی استفاده کند.

نمونه اولیه این دستگاه در یک شرکت دانش بنیان که توسط دانشجویان و استادان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر راه اندازی شده و در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر است، توسط مهندس محمدرضا فرحناک، مهندس مصطفی درفشیان و تیم ایشان ساخته شده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 881

به "دستگاه تنفس مصنوعی برای بیماران کرونایی در کشور ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه تنفس مصنوعی برای بیماران کرونایی در کشور ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید