تولید ربات های پلیس برای شناسایی معترضان در آمریکا

به گزارش گفتمان برتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، شرکت نایت اسکوپ ربات های پلیسی را تولید کرده که دارای چهار چرخ هستند و هم می توانند به سرعت گشت زنی کنند و هم به صورت عمودی و با استفاده از دو چرخ به حرکت درآیند.

تولید ربات های پلیس برای شناسایی معترضان در آمریکا

شرکت سازنده این ربات ها که در سال 2013 تأسیس شده در کالیفرنیا واقع است و تخصص اصلی آن تولید دوربین های امنیتی است. اما در سال های اخیر در زمینه تولید ربات هم فعال شده است.

ربات های یادشده برای مقابله با معترضان و تظاهرات نیز قابل استفاده هستند و از جمله می توان از آنها برای ردگیری آدرس آی پی گوشی های افرادی که در یک تجمع اعتراضی شرکت کرده اند، استفاده کرد و بدین شیوه هویت آنها را تشخیص داد.

از همین رو تولید گسترده چنین ربات هایی به نگرانی های مدنی از نقض حریم شخصی مردم دامن زده و بیم آن می رود که پیشرفت فناوری امنیت افراد را برای اعتراض اجتماعی از بین ببرد. شرکت نایت اسکوپ بخشی به نام شناسایی دستگاه تلفن همراه افراد مورد علاقه را نیز ایجاد کرده که به نگرانی ها در این زمینه دامن می زند.

ربات های یادشده می توانند هویت افراد را از فاصله 150 متری و از طریق گوشی آنها شناسایی کنند و لذا دیگر نیازی به استفاده از نیروهای پلیس و درگیری با معترضان نیست. این ربات ها همچنین از قابلیت تشخیص هویت و شناسایی چهره افراد برخوردارند و می توانند افراد خاص را در مسیرهای وی آی پی همراهی و شناسایی کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1374

به "تولید ربات های پلیس برای شناسایی معترضان در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید ربات های پلیس برای شناسایی معترضان در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید