تصاویر ازدحام مراجعه کنندگان به پارک چیتگر ، واکنش مسئولان شهری ، چیتگر همچنان تعطیل است

به گزارش گفتمان برتر، روابط عمومی مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس (چیتگر) اعلام کرد: تا زمان شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا این مجموعه همچنان تعطیل است.

تصاویر ازدحام مراجعه کنندگان به پارک چیتگر ، واکنش مسئولان شهری ، چیتگر همچنان تعطیل است

به گزارش خبرنگاران، روابط عمومی مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس (چیتگر) روز جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد: کماکان به منظور شکست زنجیره انتقال کرونا، دریاچه چیتگر تعطیل است.

در این اطلاعیه آمده: دریاچه چیتگر ساخته شد تا مأمنی باشد برای آرامش و تفرج شهروندان اما در شرایط موجود و لزوم فاصله گذاری اجتماعی برای شکست ویروس منحوس کرونا، تا زمان صدور مجوز از جانب ستاد ملی مقابله با کرونا و سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران، دریاچه چیتگر تعطیل خواهد بود.

بوستان های شهر تهران از روز گذشته بازگشایی شد اما بوستان های جنگلی از جمله چیتگر، پردیسان، لویزان و یاس فاطمی همچنان تعطیل هستند.

  • بوستان چیتگر همچنان تعطیل است

احسان خیراتیان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 22 نیز گفت: بر اساس دستورالعمل سازمان بوستان ها، بوستان های بزرگ همچون چیتگر برای پیشگیری از شیوع کرونا همچنان تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود. شهرداری منطقه از فرصت تعطیلی بوستان چیتگر برای توسعه درختکاری و بهینه سازی و توسعه آبیاری تحت فشار درختان استفاده کرده است.

وی اضافه کرد: تردد شهروندان با اتومبیل شخصی در بوستان چیتگر تا به امروز باعث خسارت هایی به محیط زیست شده به همین دلیل بعد از بازگشایی این بوستان تمهیداتی در نظر گرفته شده که با تجهیز بوستان به خودروهای برقی و همچنین با برنامه ریزی معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه برای تامین پارکینگ در بیرون از بوستان، شهروندان بدون استفاده از اتومبیل های شخصی در داخل این بوستان حضور پیدا کنند.

خیراتیان تاکید کرد: شهروندان تهرانی تا زمان بازگشایی چیتگر از مراجعه به این بوستان جنگلی خودداری کنند.

ویدئویی امروز منتشر شد که ازدحام مراجعه کنندگان به پارک چیتگر در پی اعلام بازگشایی بوستان ها و فضاهای سبز را نشان می داد. این ویدئو را در زیر ببینید:

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.

فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 910

به "تصاویر ازدحام مراجعه کنندگان به پارک چیتگر ، واکنش مسئولان شهری ، چیتگر همچنان تعطیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ازدحام مراجعه کنندگان به پارک چیتگر ، واکنش مسئولان شهری ، چیتگر همچنان تعطیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید