بهزاد فراهانی چه جمله ای به خسروگلسرخی گفت که خوشش نیامد؟

به گزارش گفتمان برتر، تهران (پانا) - بهزاد فراهانی بازیگر مشهور کشورمان گفت: نقدهایی که گلسرخی می نوشت، با اسم دامون منتشر می شد. من یک نقد از ایشان دارم که در آن مدعی است اگر فراهانی مطالعه کند، یکی از بازیگران پرقدرت ایران زمین خواهد شد.

بهزاد فراهانی چه جمله ای به خسروگلسرخی گفت که خوشش نیامد؟

به گزارش روزنامه شرق؛ بهزاد فراهانی گفت: توجه من به این نقد آقای گلسرخی بیشتر از خاطراتم با اوست، نه به خاطر اینکه آینده من را پیش بینی کرده؛ به خاطر اینکه نگاه نقد ایشان را دیگران نداشتند. آقای گلسرخی را تا زمانی که به زندان نیفتاد، مردم و جامعه روشنفکری نمی شناخت، چون شخصیت تودار و آرامی بود و بعد از زندان بود که به یک حماسه و اسطوره تبدیل شد.

وی اضافه نمود: دانشیان هم همین طور بود، ما در جریان فیلمی که در شمال به کارگردانی آقای علامه زاده می ساختیم که بعدا هم توقیف شد، این دوستان را ملاقات کردیم و زمانی بود که درحال طراحی عملیات چریکی بودند. آن موقع من جمله کوچکی به گلسرخی گفتم، که خسرو حرکت سیاسی بدون جنبش توده ای فایده ندارد که زیاد خوشش نیامد و پیشنهاد کاری را که می خواستند انجام دهند، نمی دانم چه کسی مطرح کرده بود؛ اما این کار از نظر تاکتیک اشکال داشت و تحت تأثیر آمریکای جنوبی بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1520

به "بهزاد فراهانی چه جمله ای به خسروگلسرخی گفت که خوشش نیامد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهزاد فراهانی چه جمله ای به خسروگلسرخی گفت که خوشش نیامد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید