برنده جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه معرفی گشت

به گزارش گفتمان برتر، جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه 2019 به رمان تمدن ها نوشته لوران بینه تعلق گرفت.

برنده جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه معرفی گشت

به گزارش لیورابدو رمانتمدن ها سومین رمان لوران بینه، نویسنده فرانسوی که از سوی انتشارات گراسه منتشر شده بود جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه در سال 2019 را برنده شد.

رمان تمدن ها نوشته لوران بینه با کسب 10 رای مثبت از سوی هیئت داوران و در رقابتی نزدیک با رمان جزیره آخرین انسان نوشته برونو دو کسول که 8 امتیاز گرفته بود به عنوان برنده شناخته شد. رمان روز شجاعت نوشته بریژیت ژیرو از انتشارات فلاماریون، سومین نامزد موجود در فهرست نهایی این جایزه بود که روز 10 اکتبر معرفی شده بودند.

بینه پس از دریافت جایزه گفت همیشه در هر جایزه ای شانسی وجود دارد. فرصتی برای اینکه کتابت دیده شود. هلن کاره دانکاس، عضو دائمی آکادمی فرانسه نیز ضمن تجمید از رمان تمدن ها آن را مثل بازی ذهن و روح توصیف کرد.

تمدن ها داستانی از ژانر تاریخ جایگزین است که با نگاه به تاریخ نوشته شده و تاریخ جهان و جهانی شدن را به روشی معکوس از نو بازگو کرده است.

جایزه بزرگ آکادمی رمان فرانسه با ارزش مالی 10 هزار یورو، افزایش فروش رمان برنده را تا سقف بیست هزار نسخه در فرانسه تضمین می کند.

لوران بینه، استاد دانشگاه و نویسنده فرانسوی 41 ساله و فرزند یک تاریخ شناس است. او در سال 2010 برای اولین رمانش با عنوان هایدریش مغز هیلمر است که به زبان فارسی نیز ترجمه شده برنده جایزه گنکور رمان اولی ها شد. دومین رمان او با عنوان هفتمین کارکرد زبان نیز که در سال 2015 منتشر شده بود جایزه انترالیته و جایزه فناک فرانسه را برای او به ارمغان آورد.

آکادمی فرانسه هرسال چندین جایزه را برای ترویج زبان فرانسه در نظر می گیرد که جایزه بزرگ آکادمی فرانسه از مهم ترین شان است. این جایزه که از مهم ترین جوایز ادبی فرانسوی نیز است در سال 1918 میلادی تاسیس شد و هر ساله از سوی فرهنگستان زبان فرانسه به برنده اش تعلق می گیرد.

جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه سال گذشته به کامیی پاسکال برای رمان تابستان چهار پادشاه تعلق گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 454

به "برنده جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه معرفی گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنده جایزه بزرگ رمان آکادمی فرانسه معرفی گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید