بازسازی چهره دختر جوانی که 1300 سال پیش می زیست!، عکس

به گزارش گفتمان برتر، فرادید نوشت: دختر نوجوانی که سیزده قرن قبل بر اثر بیماری در سرزمینی غریب چشم از دنیا فروبسته بود، حالا دوباره چشمانش را باز نموده و به ما خیره شده است.

بازسازی چهره دختر جوانی که 1300 سال پیش می زیست!، عکس

چهرۀ یک دختر نوجوان که بیش از 1300 سال قبل از جهان رفته بود، حالا به وسیله یک کالبدشناس هنرمند به صورت دقیقی بازسازی شده است. اسکلت این دختر در حالی که یک گردن آویز طلایی به شکل صلیب بر گردن داشت، در سال 2012 در کمبریج شایر انگلستان کشف شد.

دکتر سم لِجِت می گوید: من به عنوان یک باستان شناس به آدم های بدون چهره عادت نموده ام و بنابراین واقعا عالی است که می توانم ببینم این آدمی که اسکلتش را کشف کردیم چه شکلی بوده است.

هو موریسون که یک هنرمند کالبدشناس است، این تصویر باسازی شده را با اندازه گیری های دقیق از جمجمۀ دختر جوان و همینطور با استفاده از اطلاعات موجود دربارۀ ضخامت بافت های صورت زنان سفیدپوست خلق نموده است.

او می گوید: چشم چپ این دختر حدود یک سانت از چشم راستش پایین تر بوده و این در زمان حیاتش ویژگی کاملا مشخصی بوده است.

(این دختر در زمان دفن گردنبندی طلایی به گردن داشته است)

به غیر از این بازسازی تصویری، آنالیز های تازه ای که بر روی استخوان ها و دندان های این دختر اجرا شده، جزئیات تازه ای از زندگی کوتاه او را آشکار نموده است.

از جملۀ این اطلاعات تازه این است که این دختر در نزدیک کوه های آلپ و احتمالا در جنوب آلمان به جهان آمده بوده و به احتمال زیاد بعد از هفت سالگی به کمبریج شایر مهاجرت نموده است. رژیم غذایی او نیز در همین زمان دچار تغییر شده است.

به گفتۀ دکتر لجت: ما می دانیم که اندازه پروتئین مصرفی او افت نموده و این نشان می دهد که او وقتی در آلمان بوده گوشت بیشتری مصرف می نموده است. قبلا محققان متوجه شده بودند که این دختر از یک بیماری ناشناخته رنج می برده است. لجت می گوید: او کاملا بیمار بوده و مسیری طولانی را به جایی ناشناخته سفر نموده بود که حتی غذایش هم متفاوت بوده؛ این باید کاملا ترسناک بوده باشد.

گردنبند طلایی صلیب شکلی که این دختر به گردن داشته نشان می دهد که او مسیحی بوده و احتمالا خانواده ای اشرافی یا سلطنتی داشته است.

دربارۀ اینکه چرا این دختر از آلمان به انگلستان مهاجرت نموده حدس های مختلفی می گردد زد. یک احتمال این است که او به عنوان عروس و بعد از ازدواجش به آنجا رفته و احتمال دیگر این است که او به عنوان راهبه به صومعه ای در انگلستان پیوسته باشد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1402 بروزرسانی: 1 تیر 1402 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 2179

به "بازسازی چهره دختر جوانی که 1300 سال پیش می زیست!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی چهره دختر جوانی که 1300 سال پیش می زیست!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید