امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و ازبکستان

به گزارش گفتمان برتر، در سیزدهمین اجلاس همکاری های مشترک ایران و ازبکستان تفاهم نامه همکاری بین دو کشور به امضا رسید.

امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و ازبکستان

به گزارش گروه اقتصادی گفتمان برتر، در سیزدهمین اجلاس همکاری های مشترک ایران و ازبکستان تفاهم نامه همکاری بین دو کشور به امضا رسید.

معاون وزیر صمت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت گفت: این یادداشت تفاهم امروز به امضای رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران و الیار غنی اف معاون نخست وزیر ازبکستان رسید.

حمید زادبوم: ادامه داد: این یادداشت تفاهم در حوزه های صنعت، معدن و تجارت، سرمایه گذاری خارجی، موارد گمرکی، نیرو، نفت، گاز و انرژی می باشد.

وی ادامه داد: همچنین همکاری های گردشگری، توسعه فناوری و علمی، فرهنگی و بهداشتی مورد نظر این یادداشت تفاهم در نظر گرفته شده است.

زادبوم شرح داد: ارتقا سطح همکاری ها در حوزه های حمل و نقل و ترانزیت کالا و همکاری در زمینه های کشاورزی و آب و همچنین در حوزه اسناد و امور حقوقی در یادداشت تفاهم سیزدهمین اجلاس همکاری های مشترک ایران و ازبکستان لحاظ شده اند.

معاون وزیر صمت گفت: از مهمترین توافقات انجام شده در این اجلاس، تهیه نقشه راه همکاری های دو کشور در بخش های صنعت، معدن و تجارت و مبادله آن در سریع ترین زمان ممکن است.

زادبوم اضافه کرد: با توجه به لغو موافقتنامه تجارت ترجیحی پیشین که بین دو کشور مقرر شده بود و توافق برای تفاهم در مورد موافقتنامه جدید، مذاکرات دو طرف برای جمع بندی موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: تقویت همکاری های مرتبط به حوزه حمل و نقل از جمله ریلی و جاده ای و راه اندازی خط مستقیم پروازی بین ایران و ازبکستان در این اجلاس به صورت ویژه مورد مذاکره قرار گرفت.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: همکاری های تجاری در چارچوب برگزاری نمایشگاه اختصاصی و همچنین اعزام هیات های تجاری دو کشور از دیگر برنامه های مورد توجه در این اجلاس بوده است.

سیزدهمین اجلاس همکاری های مشترک ایران و ازبکستان امروز با حضور وزیر صمت در تاشکند با حضور هیات های تجاری دو کشور آغاز به کار کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 544

به "امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و ازبکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران و ازبکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید