سال جاری حدود 35 هزار نفر در کشور استخدام می شوند

به گزارش گفتمان برتر، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور گفت: سال جاری حدود 35 هزار نفر در دستگاه های اجرایی کشور به وسیله آزمون استخدامی جذب می شوند.

سال جاری حدود 35 هزار نفر در کشور استخدام می شوند

به گزارش خبرنگار از ، جمشید انصاری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور در حاشیه نشست شورای ادارای سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران گفت: همه ساله در 2 نوبت تابستان و زمستان آزمون استخدامی برای دستگاه های اجرایی کشور برگزار می گردد که بخش قابل توجهی از نیرو ها با توجه به نوع فعالیت 2 دستگاه اجرایی مهم آموزش و پرورش و بهداشت و درمان در تابستان جذب دستگاه ها می شوند.

وی ادامه داد: نیروی انسانی مورد احتیاج رشته های مختلف شغلی که از سوی دولت تعریف شده است از میان دانش آموختگان دانشگاهی و به وسیله آزمون های استخدامی متناسب با احتیاج کشور، تأمین می گردد.

وی در پاسخ به این سوال که در آزمون های استخدامی نیرو های داوطلب سیستان و بلوچستان توان رقابت با داوطلبان استان های برخوردار را ندارد، در این زمینه چه تدابیری اندیشیده شده است بیان نمود: معتقدم مردم این استان به ویژه جوانان آن از استعداد های بالایی برخوردارند و دانشگاه های استان نیز با داشتن اعضای هیأت علمی برجسته جزو دانشگاه های مطرح کشور بحساب می آیند که توانسته اند جوانان توانمندی تربیت نمایند که در زمینه های علمی خوش درخشیده اند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور ادامه داد: قانون استخدام برای سراسر کشور یکسان است و دولت در زمینه استخدام های جدید همیشه متناسب با اهدافی که قانون گذار برای جذب نیروی انسانی مورداحتیاج مشخص نموده تصمیم می گیرد.

انصاری با بیان اینکه آزمون های استخدامی در کشور بر اساس مقررات قانونمند برگزار می گردد گفت: قانون و مقررات، نحوه شرکت و مشخص حد نصاب را در آزمون های استخدامی مشخص می نماید.

وی اضافه نمود: حد نصاب آزمون های استخدامی و رشته محل شغل به صورت منطقه ای است و شهر ها با هم مقایسه نمی شوند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به احتیاج سیستان و بلوچستان در حوزه نیروی انسانی گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در نظر داریم سال جاری علاوه بر سهمیه وزارت آموزش و پرورش برای این استان در زمینه تأمین نیروی انسانی یک سهمیه ویژه اختصاص دهیم تا بعضی از این کمبود ها در این حوزه جبران گردد.

معاون رئیس جمهوری توضیح داد: 2 هزار و 400 نفر در 2 سال گذشته در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان استخدام شده اند که سال جاری بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته علاوه بر توزیع استانی قرار است 2 هزار مجوز استخدامی به این دستگاه داده گردد.

انصاری گفت: همچنین برای 10 شهرستان تازه تأسیس سیستان و بلوچستان بنا داریم بیشتر از 50 درصد پست های سازمانی آن ها را تأمین کنیم که در این زمینه به وسیله استانداری مجوز هایی داده خواهد شد.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور با اشاره به وضعیت نیرو های طرحی گفت: کسی که به عنوان نیروی طرحی بکار گرفته می گردد حتماً در اجرای همان طرح مورد استفاده قرار می گیرد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر افرادی برای ساخت سد به عنوان نیروی طرحی بکار گرفته شده باشند، اما در بخش دیگری مورد استفاده قرار گیرند خلاف مقررات محسوب می گردد.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 154

به "سال جاری حدود 35 هزار نفر در کشور استخدام می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال جاری حدود 35 هزار نفر در کشور استخدام می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید