600 هزار نوآموز پیش دبستانی امسال سنجش سلامت می شوند

به گزارش گفتمان برتر، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: لازمه مداخلات بهنگام طلایی، سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در سنین پایین است و به همین علت، امسال بیش از 600 هزار نوآموز بدو ورود به پیش دبستانی مورد سنجش قرار خواهند گرفت.

600 هزار نوآموز پیش دبستانی امسال سنجش سلامت می شوند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سید جواد حسینی با بیان اهمیت غربالگری و مداخلات به موقع گفت: نظام تعلیم و تربیت باید در بهترین و مناسب ترین سن از همان اوایل تولد مداخلات حرفه ای را در راستای توانمندسازی نوآموزان صرف کند و اگر در زمان مناسب مداخله حرفه ای محقق نشود گاه معلولیت های پنهان در جهت زمان تبدیل به معلولیت های آشکار و مزمن می شود.

وی اضافه نمود: لازمه مداخلات به هنگام طلایی، سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در سنین پایین است و به همین علت، در سال جاری بیش از 600 هزار نوآموز بدو ورود به پیش دبستانی مورد سنجش قرار خواهند گرفت.

حسینی شرح داد: تلاش برای کاهش سن غربالگری از پیش دبستانی به سنین پایین تر و استفاده از نتایج غربالگری وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی از جمله برنامه های سازمان آموزش و پرورش استثنایی است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه در برنامه سنجش سال جاری سنجش 55 درصدی نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی هدف گذاری شده است، گفت: در سال جاری نوبت گیری نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در پایگاه های سنجش همزمان آغاز خواهد شد و در استان هایی که نیاز باشد در کنار پایگاه های اصلی سنجش، پایگاه های تخصصی سنجش نوآموزان بدو ورود به پیش دبستانی هم ایجاد خواهد شد.

حسینی خواستار رفع مسائل سامانه سیدا جهت اتصال به سامانه سنجش شد و اظهار کرد: با اهتمام دفتر فناوری اطلاعات به زودی مسائل سامانه سیدا حل خواهد شد و نوبت گیری نوآموزان در پایگاه های سنجش تسهیل خواهد شد.

وی در خاتمه گفت: به زودی ویبنار آموزشی مشترک سازمان آموزش و پرورش استثنایی و معاونت آموزش ابتدایی برای تمامی عوامل پایگاه های سنجش برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1636

به "600 هزار نوآموز پیش دبستانی امسال سنجش سلامت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "600 هزار نوآموز پیش دبستانی امسال سنجش سلامت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید