مصوبه سهمیه بهیاران در کنکور سراسری ابلاغ شد

به گزارش گفتمان برتر، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه سهمیه بهیاران در کنکور سراسری را ابلاغ کرد.

مصوبه سهمیه بهیاران در کنکور سراسری ابلاغ شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوبه سهمیه بهیاران که در جلسه 140 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مورخ 18 /9 /1399 به تصویب رسید را ابلاغ کرد.

این مصوبه بنا به درخواست وزارت بهداشت و به منظور تسهیل پذیرش و ادامه تحصیل دارندگان دیپلم بهیاری و برقراری عدالت آموزشی، تصویب و به وزارتین بهداشت و علوم، دانشگاه آزاد، سازمان سنجش، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ابلاغ شده است.

بر اساس این مصوبه، به مدت 5 سال حداکثر 5 درصد از ظرفیت هر یک از رشته محل های پرستاری به بهیاران واجد شرایط و دارای حداقل 3 سال سابقه کار مورد تأیید وزارت بهداشت، اختصاص یافته است.

همچنین بر اساس مصوبه مذکور، حد نصاب نمره لازم برای پذیرش داوطلبان در هریک از کد رشته محل های پرستاری، کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در پذیرش آزاد آن کد رشته محل خواهد بود.

متن کامل این مصوبه به توضیح ذیل است:

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دانشگاه آزاد اسلامی

سازمان سنجش آموزش کشور

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور

به منظور تسهیل پذیرش و ادامه تحصیل دارندگان دیپلم بهیاری و برقراری عدالت آموزشی در رقابت با سایر داوطلبان آزمون ورودی دانشگاه ها، اختصاص حداکثر 5 % از ظرفیت هریک از رشته محل های پرستاری به بهیاران واجد شرایط، دارای حداقل سه سال سابقه کار مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مدت 5 سال در جلسه 140 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مورخ 18 /9 /1399 و بنا به درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به تصویب رسید. حد نصاب نمره لازم برای پذیرش داوطلبان در هریک از کد رشته محل های پرستاری، کسب حداقل 70 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در پذیرش آزاد آن کد رشته محل خواهد بود.

تبصره 1 - دستورالعمل اجرایی لازم توسط شورای سنجش و پذیرش دانشجو به تصویب خواهد رسید.

تبصره 2 - در صورت وقوع تغییرات اساسی مرتبط قبل از اتمام 5 سال، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است پیشنهادات لازم را به منظور آنالیز و بازنگری در مصوبه به ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گزارش نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: gofteman-bartar.ir شناسه مطلب: 1383

به "مصوبه سهمیه بهیاران در کنکور سراسری ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه سهمیه بهیاران در کنکور سراسری ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید